Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Yeni Age Of Empires Yoldamı ?

Yeni Age Of Empires Yoldamı ?

Belirtmek gerekir ki biz oyuncular tarafından beğenilen oyunlar arasında strateji oyunları vardır. Strateji oyunları oyuncu zekasını geliştirdiği de onaylanmış bir gerçektir. Her ne kadar zekayı geliştirme farklı bir yaklaşım olsada beyin jimnastiği yapabiliyoruz. Günümüzde bir çok strateji oyunu mevcut Total War serisi,Generals  serisi ve en önemlisi Age Of Empires serisi oyuncular için önemli bir yere sahiptir. Age of Empires Online tam bir fiyasko olmakla birlikte Microsoft un oyunun devamını getirecek mi halen daha merak konusu. Bence Age of Empires dan bahsediyorsak bu oyunun devamı gelmeli.

Microsoft un yeni strateji oyunları yapmak ve geliştirmek adına kurulan Desives Games, yeni projeler yürütmek için yazılım mühendisi arıyor.

2009 yılında Halo Wars piyasaya çıktıktan sonra Age Of Empires ı geliştiren stüdyo Ensemble kapatılmıştı. Microsoft un aldığı bu büyük adımdan sonra bu projeleri kimin yöneteceği merak konusu olmuştu, bu sallantıdan sonra Desive Games görevi ele almış ve bize yeni oyunlar için umut ışığı olmuştu.

Bakalım Age Of Empires devamı gelecek mi, eğer duyurulursa devam oyunumu olacak yoksa yeni bir online oyunumu olarak duyurulacak merak konusu. Bizim düşüncemiz Age Of Empires III den sonra devam oyunu olarak tanıtılması ile tadından yenmez.

Hakkında Cenk Saybay

Bisiklet alıp arkasından sırf bir playstation için satmış. Kendini oyunlara adayan saygılı kişilik. Her ne kadar oyun oynamayı sevse de onlar hakkında yazmaktan vazgeçemiyor.
  • Muhammed Emin Can

    yenisi eskisini aratır Age Of Empires 2 candır 😀

  • SouL Of The DeSeRT☪™

    Çıkarsa on numara olur 😀 Age Of Empires 4. Hastasıyız Dedeeeeeee 😀