Anasayfa / Kategori / Tanıtım ve İnceleme / TuneShell İncelemesi

TuneShell İncelemesi

Uzun zaman önce App Store’dan kaldırılan müzik uygulaması büyük bir değişim ile geri döndü.Bildiğimiz üzere iOS Müzik uygulamasında bize hazır Ekolayzırlar sunuluyor ve her müziğin tonuna uygun ayarlar elde edilemiyor.Bu durum kaliteli ve profesyonel müzik dinlemek isteyenler için yeterli olmuyor.Böyle bir durumda yardımcı uygulamalar imdadımıza yetişiyor.Gelin TuneShell’i birlikte inceleyelim.

IMG_8145IMG_8147

Müzik çalar kısmına baktığımızda sade ve kullanışlı bir yapısı var.Müzik kapakları arasında geçiş yapıp çeşitli görselleştirmeleri açabiliyosunuz.Kendinize ait çalma listeleri oluşturabiliyorsunuz.Programın kendi içerisinde ID3 Tag Editor mevcut.Bu sayede müziklerinizin ismini,albüm ismini,albüm kapaklarını vb. gibi şeyleri düzenleyebiliyorsunuz.Kişiselleştirilebilir 10 Kanal Grafik Ekolayzır (+/-12dB)bulunmakta ve hali hazırda 22 adet hazır ekolayzır(Jazz,Hip-Hop,Rock vs.) ayarı mevcut. Program FLAC dahil olmak üzere 20’den fazla ses formatını desteklemekte.

IMG_8152IMG_8148IMG_8153IMG_8150

Bu programın en büyük nimeti ise iTunes’a bağlı kalmadan aynı wifi üzerine bağlı olan bir PC ile müziklerinizi cihazınıza aktarabiliyorsunuz ve bu müzikleri klasörler halinde ister .zip ister .cue dosyası olsun program otomatik olarak cihazınızda bunları açıyor ve özgürce düzenleyebiliyorsunuz.Aynı şekilde cihazdan PC’ye de aktarabiliyorsunuz.

IMG_8149 IMG_8151

Aynı zamanda SoundCloud ve Last.fm desteği sunuluyor.SoundCloud sekmesinden istediğiniz müziği arayıp dinleyebiliyorsunuz ve bu müzikleri çalma listenize ekleyebiliyorsunuz.Last.fm dinlemek için hesabınız ile giriş yapmanız gerekiyor.Giriş yaptıktan sonra dilediğinizce müzik dinleyebiliyorsunuz.

Uygulama ücretsiz olarak sunulmakta ancak reklam içeriyor.Reklam içermeyen sürümü önümüzdeki haftalarda küçük bir ücretle satışa sunulacak.Uygulamaya ulaşmak için tıklayın.

Hakkında Taha Er

Bilgisayarla uğraşmayı seven, teknolojiyi yakından takip eden ve donanım hakkında çok iyi bilgiye sahip bir yazar.
  • Ertan

    Gerçekten başarılı bir program.Tüm Apple kullanıcılarının indirmesini tavsiye ederim.Arayüzü gerçekten başarılı ve kullanışlı.Ses kalitesi cabası.Ancak Türkçe olsaydı daha iyi olabilirdi.5 yıldızı hakediyor :)