The Dwarves Resmi Türkçe Yerelleştirme Projesi

THQNordic

King Art Games

res2

THE DWARVES

RESMİ TÜRKÇE YERELLEŞTİRME PROJESİ

 

Main_Artwork

“ Akıl almaz güçlere sahip büyücüler, acımasız kara elfler, karanlığın yaratıklarından kurulmuş büyük ordular…

 

Tüm bunlara karşı durabilecek tek güç ise cüceler!

 

Beşinciler Krallığı binlerce yıl boyunca Korunaklı Ülke’nin kapılarını korumuştur. Sayısız düşman bu kapıların önünde, cücelerin baltalarıyla can vermiştir. Hiç kimse ya da hiçbir yaratık, saldırılarından sonuç alamamıştır. Ta ki kara elflerin geldiği o güne kadar

 

Çocukken terk edilen Tungdil, Ionandar diyarındaki tek cüce olarak kendi halinde demircilik yapmaktadır ve kendi ırkından birini daha önce hiç görmemiştir. Ama tüm bunlar değişmek üzeredir.

 

Ulaklık yapmak ve halkıyla tanışmak için dış dünyaya açılan Tungdil, kendisini hazır olmadığı bir savaşın içinde bulur. Sadece canını kurtarmak için değil, Korunaklı Ülke’deki her erkek, kadın ve çocuk için de onu cüce yapan değerlere sahip çıkmalıdır. Cevaplayamadığı birçok soru olsa da Tungdil tek bir şeyden emindir: Nerede yetiştirilmiş olursa olsun, o gerçek bir cücedir. “

 

Ve cücelerin cesareti asla sorgulanamaz!

 

dwarf-1480633038915

The Dwarves ( Cüceler ), Markus Heitz’ın kaleminden çıkmış bir fantastik kurgu romanıdır.

 

cuceler-kapak

 

Dünya çapında ismini duyurmuş olan bu serinin ardından, King Art Games tarafından yapımı tamamlanan ve THQ Nordic firması tarafından dağıtımı yapılan The Dwarves, şimdi de romandan esinlenilmiş bir oyun olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

maxresdefault

The Dwarves, zorlu gerçek zamanlı savaşlarıyla ve güçlü hikayesiyle ön plâna çıkmış bir fantastik RPG oyunudur. Oyunda kendine has becerisi bulunan 15 oynanabilir kahraman bulunmaktadır. Sayısız orku, devi, kara elfi, bögnilimi, zombiyi, kara büyücüyü ve daha nice düşmanını alt etmek için savaşını başlat.

 

Markus Heitz’ın çok satan “ The Dwarves ( Cüceler ) “ romanı temel alınan The Dwarves ile, fantastik kurgu içerisindeki büyüleyici bir serüvene doğru yelken açacaksınız!

 

Taktiksel gerçek zamanlı savaşlar: Bir avuç kahramanla yüzlerce düşmana karşı savaşacaksınız. Sıradaki taktiksel hamlenizi belirlemek için oyunu istediğiniz an duraklatabilirsiniz.

 

Yoğun Muharebe: Savaş meydanındaki tüm yaratıklar, özellikle muharebelerin dinamik, gerçekçi, hatta bir çok taktiksel beceriye uygun şekilde hissedilebilmesi için gerekli fiziksel yoğunlukta yaratılmıştır.

 

Büyüleyici bir hikaye: Cüce Tungdil’in Korunaklı Ülke’ye doğru uzanan macera dolu yolculuğuna katılın.

Dünyayı keşfedin: Sırları açığa çıkarın, oyunun dünyası ve ırkları hakkında daha fazla şey öğrenin, ayrıca seçime bağlı bulmacaları da çözümleyin.

 

Dünya haritasını derinlemesine araştırın: Karla kaplı Korunaklı Ülke’nin sıradağları sizi parlak ganimetlere götürüyor. Dünya haritası üzerinde özgürce yol alabilir, sayısız karakterle tanışabilir, ayrıca maceradan maceraya atılabilirsiniz. Ama dikkat edin: Dünya haritasında attığınız çoğu adım farklı sonuçlar doğuracaktır!

 

Cüceler! Nihayet en havalı fantastik karakterler sahnede. Diğer sakallı baltalıların günleri sona erdi – Cücelerin çağı başlıyor!

2909828-3

boindil_closeup1

The_Dwarves_character_art

toplumlar

THQ NORDIC HAKKINDA

 

nordic

THQ Nordic (eski adıyla Nordic Games) Viyana – Avusturya merkezli bir Avusturyalı oyun yayıncısı firmadır. Firma, 2011 yılında İsveçli bir girişimci olan Lars Eric Olof Wingefors tarafından kurulmuştur. Çekirdek portföyü, JoWooD Entertainment ve eski bağlı kuruluşu DreamCatcher Interactive , THQ,  Digital Reality ve NovaLogic gibi diğer büyük yayıncılardan edindiği ürünleri ve markaları içermektedir .

 

Nordic Games, THQ’yu satın almasının bir parçası olarak 2013’te video oyun geliştiricisi THQ Digital Phoenix’i devraldı ve 2015 yılında orijinal adını Rainbow Studios olarak değiştirdi . Aralık 2013’te orijinal bir oyun stüdyosu olan Münih merkezli Grimlore Games’i açtılar. Ağustos 2016’da Nordic Games, daha önce satın aldıkları THQ ticari markasını kullanarak ismini THQ Nordic olarak değiştirerek THQ’dan edinilen bayilikleriyle yeniden birleşmesini sağladı.

 

THE DWARVES

RESMİ TÜRKÇE YERELLEŞTİRME PROJESİNİN

DETAYLARI

 

27501255d7285e2efc043299cc1a3c04989fa339cd339cd8611c53ddb1b90492_product_card_screenshot_748

Proje Yöneticisi:

İbrahim Aybars Sapan

Çevirmenler:

Anıl Can Çetinkaya

Muhammed Üsame Arslan

Yağız Mardin

Muhammet Taki Kesemen

Ozan Aydın

Yerelleştirme Koordinatörü:

İbrahim Aybars Sapan

Test Ekibi:

Anıl Can Çetinkaya

Yağız Mardin

Muhammed Üsame Arslan

İbrahim Aybars Sapan

The Dwarves projesi, yaklaşık olarak 85000 kelimeden oluşmaktadır. Oyun Türkçe karakter desteğine sahiptir. Steam mağaza sayfasındaki açıklayıcı bilgiler de ayrıca Türkçe’ye çevrilmiştir.

 

Avusturyalı THQ  Nordic  firması  ile  Techno Game olarak yaptığımız anlaşma  sonucunda     1 Aralık 2016 tarihinde satışa çıkan, 8 Ocak 2017’de çevirisi tamamlanan The Dwarves resmi Türkçe yerelleştirme projesi Steam ve  PS4 platformlarında 13 Mart 2017 itibariyle tamamen yayınlanmıştır. XBOX One versiyonu da çok yakında gelecek bir güncellemeyle Türkçe dil desteğine sahip olacaktır. Bu proje ile birlikte, THQ Nordic firmasının yayınlamış olduğu bir oyun ilk defa Türkçe dil desteğine sahip olmuştur.

Bu projenin devamında satış rakamlarının Türkiye’de yeterli sayıda olması hâlinde ise, sonraki THQ Nordic oyunlarının da Türkçe dil destekli olması adına gerekli adımların atılmasına devam edilecektir.

 

 tanıtım

Facebook Sayfamız : http://facebook.com/TechnoGameTr

Steam Satış Sayfası :  http://store.steampowered.com/app/403970/

Written by: Aybars Sapan

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun