Sherlock Holmes: Crimes & Punishments Steam’de Artık Türkçe

res2

res1

SHERLOCK HOLMES: CRIMES AND PUNISHMENTS

RESMİ TÜRKÇE YERELLEŞTİRME PROJESİ

 

res3

 

“  TÜM ZAMANLARIN EN ÜNLÜ DEDEKTİFİ OL: SHERLOCK HOLMES “

     Bir dedektif olarak nefes kesici ve değişik  6 davada  etkileyici yeteneklerini kullan:  cinayetler, kaybolan insanlar, şaşırtıcı hırsızlıklar  ve  zaman zaman seni  fantastik bir evrene doğru sürükleyecek olan sayısız soruşturmalar.

“ VİCDANININ SESİNİ Mİ DİNLEYECEKSİN, YOKSA KANUNLARI MI UYGULAYACAKSIN? “

  Crimes & Punishments’taki büyük hareket özgürlüğü, tamamladığınızı sandığınız soruşturmalarınızı yeniden yönetmenize izin vermektedir. Sherlock’un ünlü 14 sıradışı sezgi yeteneğini kullan, soruşturmaya konu olan yollardan dilediğini seç, şüphelileri sorgula ve sonuçlandırmalarından yola çıkarak suçluları ilan et.. hatta kaderlerini bile tayin edebilirsin! Dallanan sonuçların etki alanı geniştir, ayrıca kararların itibarında gerçek bir nüfuz etkisi bırakacaktır veya en azından bekledikleri şaşırtıcı akıbetlere yol açacaktır…

SHERLOCK HOLMES KİMDİR?

res5

 

    Arthur Conan Doyle ‘un yarattığı hayalî dedektif Sherlock Holmes, 6 Ocak 1854 ‘de Londra ‘da doğmuştur. Sherlock Holmes, dedektif kahramanlar içerisinde belki de en meşhur olanıdır. Olayları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Tümdengelim yöntemini çok iyi kullanmaktadır. Sorduğu soruların cevaplarınının birbiriyle tutarlı bir bütün oluşturmasına dikkat eder, yani yöntemindeki fark, ipuçlarını biraraya getirip bir çözüm bulmak yerine, elindeki ipuçlarından anlamlı bir bütüne ulaşmaya çalışmaktır.

sherlock holmes

     Bunun yanı sıra kendi kendine yaptığı laboratuvar araştırmaları sonucunda elde ettiği bilgileri tekil olaylara uygular ve sigara izmaritlerinden, el yazılarından, ayak izlerinden, ve her türlü bilgi kırıntısından sonuca ulaşır.

FROGWARES HAKKINDA

sherlock-tryama

    Frogwares, 2000 senesinde kurulan ve özellikle macera türünde oyunlar geliştiren bağımsız bir oyun yapımcısıdır. Şimdiye kadar geliştirdikleri oyunlar Xbox 360, PS3, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Wii ve PC gibi çeşitli platformlarda yayınlanmıştır. 60’ın üstündeki sanatçı ve programcı kadrosuyla, macera türündeki oyunseverlere kaliteli oyunlar sunmaktadır. Yaklaşık olarak 15 senelik bir tecrübeye sahip olan Frogwares, ülkemizde daha çok Sherlock Holmes serileriyle tanınmıştır ve bu seriye ait toplam 9 oyun geliştirmişlerdir. Ayrıca 2016 senesinde yeni bir Sherlock Holmes oyunu daha piyasadaki yerini alacaktır.

SHERLOCK HOLMES: CRIMES AND PUNISHMENTS RESMİ PROJESİNİN DETAYLARI

Proje Yöneticisi:

Nurullah Aktaş

Test Ekibi:

Nurullah Aktaş

Alican Sağlam

Tolga Dernek

Çevirmenler:

Berker Atak

Tolga Dernek

Kerim Can Ulusu

Korhan Onuk

Büşra Duman

Onur Ünal

Kuzey Berat Osmanağaoğlu

Alper Çiftçi

    Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, 19. yüzyıl sonlarının Londra’sında geçen olayları konu almaktadır. Oyunun ismi için de Fyodor Dostoyevski’nin ünlü “Suç ve Ceza” kitabından esinlenilmiştir.

sherlock holmes türkçe yama

Dönemin suç profillerinden yola çıkılarak yapılan bu oyunda toplam 6 farklı dava incelenmektedir. Her bir davanın muhtemel 3-5 çözüm yolu, toplamda ise 6-10 aralığında bir dava sonucu bulunmaktadır.

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, resmi şekilde Türkçe dil desteği sağlanmış ikinci Sherlock Holmes oyunudur. 2014’te “The Testament of Sherlock Holmes” oyunu için yapılan yerelleştirme çalışmasıyla başlayan Türkçe Sherlock Holmes  serisi  Crimes and Punishments  ile  devam etmiştir. 2015 yılının Nisan aylarında yapılan görüşmelerin  ve  varılan  anlaşmanın  ardından Frogwares ve Focus Home Interactive firmalarının da onayıyla  Sherlock Holmes: Crimes and Punishments oyununa Türkçe dil desteği, bir güncelleme  sayesinde  Steam platform üzerinden sağlanmış durumdadır.

Sherlock Holmes Steam Sayfası

Written by: Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun