Hitman: Absolution

Hitman: Absolution, IO Interactive tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayımlanan gizlilik oyunu. Serinin beşinci oyunudur. 20 Kasım 2012′ de PC, PS3 ve XBOX 360 için çıkış yapmış olan oyun ayrıca Türkçe dil desteğine de sahiptir.

hitman_absolution_original

Hitman oyunlarını herkes az çok oynamıştır. Grafikleriyle olmasada hikayesiyle bizi büyüleyen hitman tam bir seri haline geldi. Serinin son oyunu Hitman: Absolution gerçekten bir başyapıt. Gerek grafikleriyle gerekse hikayesiyle bu oyun önceki sürümlerine çok fark atmış.

Hitman: Absolution hikayesi biraz dramatikleştirildi. Eski oyunlardan bildiğimiz Diana Burnwood, ICA den istifa eder.İstifasının nedeni ICA’nin Victoria isimli kızı öldürmek istemesidir. İş böyle olunca bize de Diana’yı öldürme görevi veriliyor ve giriş senaryosu başlıyor. Tabi bu daha giriş senaryosu asıl senaryo Diana’ya kurşun sıktığımızda son nefesini vermeden ağzından dökülen sözler oluyor. Dianason nefesini vermeden önce bize Victoria isimli kızı bulup onu ICA’den kaçırmamızı istiyor ve bizde ona söz veriyoruz. Eh tabi bu sözde aynı Diana gibi bizimde ICA den istifa etmemize neden oluyor ve yapacağımız tüm görevlerde ICA bağlantılarımız kesiliyor.Kızla beraber, bizim peşimizde ICA, biz kurban hedeflerin peşinde başlıyoruz maceraya.

Oynanış ;

  • Kolay, Normal, Zor, Uzman, Mükemmeliyetçi başlıkları altında 5 adet zorluk derecesi var. Oyunda düşmanları duvarların arkasından görme,araya karışma gibi yetenekleri kullanabilmeniz için Ajan 47‘nin “İÇGÜDÜ”sünü kullanmak gerekiyor.Ajan 47‘nin içgüdüsünü kullandığınızda “İÇGÜDÜ”nüz azalır ve içgüdünüz bitince araya karışma, nokta atışı gibi özelliklerinizi kullanamazsınız.Mükemmeliyetçi zorluğunda “Baş Üstü Göstergeler”(HUD) yoktur ve içgüdü sadece nokta atışı ve araya karışma için kullanılabilir,düşmanları duvarların arkasından göstermez.
  • Oyun, bir puanlandırma sistemine sahiptir. Bu puanlandırma sistemine göre, gizlilikle alakalı şeyler,kanıt kaldırma ve görev tamamlama puan artırır,zorluk seviyesi ve tamamlanan mücadeleler bir puan bonusu oluşturur,fark edilme, hedef olmayan kişileri öldürme gibi şeyler ise puan kaybettirir.

1_4

Bu mükemmel oyunu sizler için değerlendirdik ve mutlaka oynanması gerekenler arasına aldık. İyi eğlenceler…

Minimum Sistem Gereksinimi

* İşletim sistemi: Windows XP, Vista or Windows 7
* İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz
* RAM: 2 GB
* Gerekli boş alan: 15 GB
* Graphics: 512 Mb GeForce GT 220 ya da Radeon HD 7450 GDDR5
* Sound Card: DirectX 9
* DirectX: Version 9

Önerilen Sistem Gereksinimi

* İşletim sistemi: Windows XP, Vista or Windows 7
* İşlemci: Intel Core 2 Quad 2.4GHz or AMD Phenom X4 2.6GHz
* RAM: 4 GB
* Gerekli boş alan: 20 GB
* Ekran kartı: 1 Gb GeForce GTX 260 ya da Radeon HD 6770
* Ses kartı: DirectX 9
* DirectX: Version 9

Written by: Batuhan

TechnoGame'in kuruluşundan bu yana sizlere hizmet vermiş Editör, Çevirmen ve Yazar.

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun