GAME OF THRONES BÖLÜM 2 İNCELEME

GAZA GELEN LORD …

Merhaba sevgili arkadaşlar. Yine bir Game of Thrones incelem yazısıyla karşınızdayım. Açık söylemek gerekirse bu ikinci bölüm öncekinden daha iyi olmuş. Zaten Telltale şirketi her bölümde üstüne katlayarakoyunu çok daha iyi hale getiriyor. Eğer ilk oyunu oynamamışsanız direk puana bakın ve gidin 🙂

Önceki bölümde olduğu gibi Forrester hanesini yönetiyoruz. İlk oyunun sonlarında psikopat Ramsey Snow, kardeşimiz Ethan‘ı öldürüyor, diğer kardeşimizi de rehin alıyordu ( İlk oyunda yapılan seçimlere göre kız kardeşimiz ya da erkek kardeşimiz mapusa giriyor ). Ironwood’u kendi hanesine katmak isteyen Whitehill Hanedanlığı, Ramsey Snow‘un koruması altında düşmanları Forrester Hanedanlığını kuşatıyor. Bu kuşatmadan kurtulmak için büyük kız kardeş Mira, Savaştan yaralı halde kurtulmuş gaza gelen Lord Rodrik, sürgündeki ortanca erkek kardeş Asher ve ilk oyunda Forrester Hanedenlığı’na uşak olan Gregor Tuttle‘lı kontrol ediyoruz.

Mira ile Kings Land’de kralın nişanlısı Margaret Tyrell‘in hizmetkarı olarak ailemizi korumaya çalışıyoruz. Lord Rodrik olarak hanenin başına geçip kuşatma altındaki kalede dengeleri kurmaya çalışıyoruz. Asher olarak ise amcamızın haber verdiği olaylar sonucunda kiralık ordu bulmaya gidiyoruz. Gregor  olarak Duvar’a gidip kendimizi gece nöbetçisi olmaya adıyoruz.

Oyunun heyecanı son dakikaya kadar yükselen bir ivme gösteriyor ama son 5 dk ” Bu mu bölümün sonu ??!!!” olarak bitiyor. Sonu hariç herşeyi güzel olmuş. Müzikleri ise yine ilk oyundakinden çok daha iyi. Hatta oyunun sonunda Talia cenaze şarkısı bile söylüyor.

Kısacası oyun sürükleyici, hikaye anlatımı çok daha güzel. İlk oyunda diyaloglar ön plana çıkarken bu oyunda aksiyon daha artmış. Sonu hariç çok güzel olmuş. Heyecanla 3. bölümü bekliyoruz.

Oyunsuz Kalmayın….

 

Ozan KÖSEOĞLU                                                                                           Puan : 8.5

Written by: Ozan Köseoğlu

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun