Anasayfa / Kategori / Tanıtım ve İnceleme / Carmageddon : Reincarnation İnceleme

Carmageddon : Reincarnation İnceleme

Merhaba Technogame takipçileri, bu gün sizlere 30 Haziran 1997 yılında ilk oyunu çıkan ve uzun süren bir sessizlikten sonra 2014 yılında erken erişime açılan Carmageddon: Reincarnation oyununu anlatacağım. Hepinizin oynadığı ilk olan bir oyun vardır. Ve ilk oynanan oyun sizi etkilerse oyun oynamaktan bıkmazsınız. Benim oynadığım ilk oyundu Carmageddon. Dönemine göre harika grafikleri ve açık dünyası olan bir oyundu. Elimize özgürlük veren ilk oyundu Carmageddon. Araba yarışı mantığını aynı anda bir savaşa çeviren ilk oyunda Carmageddon oldu. Yani bir bakıma çoğunuzun bildiği Blur oyununun atası bu oyundur. İlk defa araba yarışı dışında şehirde dolaşma mantığını kullanması ile de NFS serisine bir kapı açmıştır yine.

Carmageddon: Reincarnation aradan geçen 17 yıllık sürede mantık hiç değişmemiş. Hala bir trafik canavarı olmaya çalışıyoruz. En hızlı değil en sağlam en güçlü araba ile son araba olarak kalmaya çalışıyoruz. Özleyenler var ise Max hala bizlerle beraber. Bilmeyen için ise oyunun ana kahramanı Max diyebiliriz aşağıda bir resmi ve arabası gözüküyor.

Max_Small

Yıllar 1997 iken oyun çok zevkliydi. Araba parçalamanın yanı sıra ezdiğimiz insanlar, katlettiğimiz koyunlar ekstra puan vermesinin yanı sıra sadistçe bir zevk veriyordu bizlere. Ve mantık Carmageddon: Reincarnation hiç ama hiç değişmemiş aynı oynanış aynı hikâye, harita ve arabalar değişmiş tabi. Grafikler zamanın biraz gerisinde kalıyor gibi gözükse de bu oyun hiçbir zaman iyi grafik hedefinde değil eğlenceli zaman düşüncesinde oldu. Bunu da yine başarmışlar. Hali hazırda erken erişimde olması yeni değişiklere de yol açabilir bu arada. İlk oyunda bir süre sonra herkesi parçalamak ve yenmek kolay bir hal alıyordu bizler için sadece alışmamız gerekiyordu. Ama oyun sonunda son yarıştığımız Sarı devasa kamyon kimilerinin günlerini aldı. Hiçbir şekilde hasar almayan saç baş yolduran Kamyon bizler için bir bakıma gördüğümüz en zor boss olarak düşünebilir. Ne yazık ki ne kadar zorlanmış olsakta sevdiğimiz kamyoncu abimiz bu oyunda yok :( onun yerine muhtemel aynı zorlukta olan bir devasa sarı kepçe gelmiş yine de bir kamyon değil.

images

Son olarak Carmageddon: Reincarnation için şundan bahsedelim. Geçen zaman içinde bize biraz daha özgürlük vermişler ve artık arabalarımızı kendimiz tasarlaya da biliyoruz. Bu da çok fantastik arabalar ortaya çıkarıyor. Dilerim okurken keyif almışsınızdır ve faydalı olabilmişimdir sizlere esen kalın oyunsuz kalmayın arkadaşlar.

news35619_11787-carmageddon_reincarnation_arriving_march_27_on_steam_early_access

sarı kamyon

carmageddon-reincarnation-25756-1366x768

Carmageddon-Reincarnation

44b00c6f9bfe84b544a92f5c937c788f

Carmageddon-Ken-Devo-Car-render

Carmageddon_Reincarnation_Artwork_2

2500925-0001

Hakkında Kürşat Alp Kapusuzoğlu

  • ALİ KÖPRÜLÜ

    Anlaşılan oyunun inceleyen arkadaş bu oyunu hiç oynamamış bahsettiğin sarı kamyon Carmageddon 2’ye ait, bu arada 17 yıllık aralık yok çünkü arada Splat Pack ve 2 çıktı :)