Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Windows 10’da Yeni Xbox Uygulaması Olacak

Windows 10’da Yeni Xbox Uygulaması Olacak

xbox

Resimlere tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.

Windows 10(yapı:9901)’da yeni Xbox uygulaması gözüktü.

Microsoft’tan sızan bilgilere göre  Windows 10‘da Xbox uygulaması olacak. Kullanıcılar bu uygulamayla birlikte Xbox’taki arkadaş listesine, başarımlarına, aktivitelere ve daha fazlasına erişebilecek.

x2

Resme tıklayarak büyük halini görebilirsiniz.

Gelen görseller Windows 10‘un 9901 yapı numaralı sürümüne ait.  Yandaki  görselde bulunan mesajda Microsoft, uygulamanın henüz taze olduğunu ve gelişeceğini dile getiriyor. Ama şuan için sadece mağazaya ve mesajlara erişilebildiğini görüyoruz.

Aslında böyle bir uygulamanın geleceği belliydi. Geçen hafta Microsoft’ta Xbox’ın patronu Phil Spencer bir açıklama yapmıştı. Spencer, ” Ocak ayında Windows 10’da neler yaptığımıza odaklanacağım. Windows’ta oyun deneyimini konuşma zamanımız geldi.” demişti.

Windows 10’un 2015 sonbaharında piyasaya çıkması bekleniyor. Windows 10 teknik önizleme sürümü indirmek için bu yazımı okuyabilirsiniz.

x3

x4

 

 

 

 

 

 

Resimler thecollectionbook.info tarafından sağlanmıştır.

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.