Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Ubisoft: Oyuncular Artık Dlc’lere Daha Sıcak Bakıyor

Ubisoft: Oyuncular Artık Dlc’lere Daha Sıcak Bakıyor

Ubiosoft

 

Ubisoft’un dijital pazarlama başkan yardımcısı Chris Early verdiği röportajda , oyuncuların dlc paketlerine eskisinden daha olumlu yaklaştığını söyledi.

GamesIndustry International’a konuşan Chris Early, son zamanlarda oyuncuların dlc’leri iyice kabullendiğini ve hatta Sezon Geçiş Paketleri*’nin oyuncular için olmazsa olmaz halini aldığını söyledi.Bu tür paketlerin oyunculara daha olumlu gelmesinin sebebini ise zaman tasarrufu olarak nitelendirdi.Yani oyuncular oyundaki gizli eşyaları toplamak yerine satın alıp hızlı bir şekilde kullanmayı tercih ediyor.

Eskiden oyuncular, oyunlara adeta hile kodu eklenmişçesine tepki gösteriyorlardı.Ancak bu sıralar Ubisoft, yapımcıların oyuncular ile daha fazla iletişim halinda olmasından ötürü bu konuyla ilgili daha az tepki almaya başladı.Aynı zamanda Early, oyunda birşeyler almaya zorlayan dlc’ler yapmak yerine, oyunun başında bu deneyimi sunarak iş yapan dlc’ler yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Aynı zamanda Early, “Bu tür modeller neredeyse oyuncular tarafından kabullenildi.Sezon geçileri’de aynı oranda oyuncular tarafından kabullenilmiş durumda.Şimdi ise üzerinde çalıştığımız konu sezon geçişi sahipleri için servis geçişleri.Servis geçişleri için özel şeyleri elimizde tutuyoruz.Bunlar dlc’lerden biraz daha iyi olacak.” açıklamasında bulundu.

*: Season Pass

Hakkında Mert Mesut Demir

17 Yaşında, Büyük Bir Apple Hayranı.Steamda zaman geçirmeyi seven kişilik.Simülasyon oyunlarını seven ve zamanının büyük bir çoğunu SuperPower 2 oynayarak geçiren isim.Steam üzerinden ekleyebilirsiniz nick kolerak8 ^^.
  • trmntr

    yapımcılar daha çok para kazanma derdinde. oyuncular neden sıcak baksın buna, mecbur kabulleniyorlar.

    • http://technogame.net/ Mert Mesut Demir

      Bu konuda haklısınız.Oyun sektörü maalesef eskisi gibi değil…