Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Tropico 5 Yasaklandı

Tropico 5 Yasaklandı

Tropico 5

Tayland askeri cuntası “Ülkedeki barışı ve düzeni etkileyebilir.” gerekçesiyle Tropico 5 yasaklandı.

Oyunun ülkedeki dağıtımcılığını yapan New Era Interactive firmasının pazarlama yöneticisi Nonglak Sahavattanapong “Bu oyun güzel ve yüksek puan almış bir oyun.Tropico 3 ve 4’ün sorunsuzca dağıtımını gerçekleştirdik ama 5. oyundaki bazı kısımlar ülkenin şuanki durumu için uygun değil.” açıklamasını yaptı.Kalypso Media Group’un müdürü ise “Oyunun Taylandda yayınlanmayacağını duyduğumuz için üzüldük” açıklamasını yaptı.

Bilindiği üzere Tropico 5 serinin en çok satan oyunudyu ve oldukça güzel yorumlar almıştı.

Peki oyuncular olarak siz bir oyunun ülkede yasaklanması hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyunların hükümetlerce yasaklanmasını doğru buluyormusunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin :) !.

Kaynak : http://www.ign.com/articles/2014/08/04/tropico-5-banned-in-thailand

Hakkında Mert Mesut Demir

17 Yaşında, Büyük Bir Apple Hayranı.Steamda zaman geçirmeyi seven kişilik.Simülasyon oyunlarını seven ve zamanının büyük bir çoğunu SuperPower 2 oynayarak geçiren isim.Steam üzerinden ekleyebilirsiniz nick kolerak8 ^^.
 • Mustafa Barış Elmas

  keşke çevirseniz bu oyunu internette bir çok kişi var çeviriye başlayan fakat hepsi yarım bırakmış çevirmemişler sizin gibi başarılı insanların el atması lazım bu duruma oyunu aldık oynayamıyoruz :)

 • Arif Emrecan Durmuş

  Bunu cevirseniz

 • technogamefan

  Bu oyunun türkçe yamasını çıkartırsanız çok güzel olabilir mesela :)

  • Mert Mesut Demir

   Bende çok isterim :)

  • http://www.technogame.net/ Serhat Çavunt

   Dosyalarını bizzat açtım ve testini de yaptım. Çevirsek mi 😀

   • Bigby

    Mutlaka çevirin 😀

    • http://www.technogame.net/ Serhat Çavunt

     Bir ara niyetim vardı ama arkadaşlar dosyası bayağı karışık 4 MB, Dosyada neyin ne olduğunu anlamak için Rusçasından kontrol ede ede yapmak gerek (neden derseniz kodlar rusçada kiril alfabesi olduğundan farklı oluyor) uğraşılacaksa bana en az 5 kişi lazım.

     • Bigby

      Canın sağolsun abi :)