Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Train Simulator 2015 Çıktı

Train Simulator 2015 Çıktı

ts

Steam’de Train Simulator 2014’ü olanlar 2015’e ücretsiz yükseltebilecek!

Trenleri seviyorsanız veya simulatorleri seviyorsanız hele ki her ikisini de seviyorsanız bu oyunu biliyorsunuz demektir. :)

Bizlere gerçekçi bir sürüş deneyimi yaşatmak için çalışan “Dovetail Games” özellikle son birkaç yılda tren simulasyonu konusunda tekel oldu. Oyun sürüş dinamikleriyle bizleri bir makinist (ya da vatman mı desek daha havalı) yapmakta kararlı gözüküyor.

321

 

Train Simulator 2014, geçen yıl bu zamanlarda çıkmıştı ve çok eleştiri almıştı. Eleştirileri oklarının üzerine yağmasındaki sebep ise oyundaki tüm DLC paketlerinin toplam fiyatının, oyun fiyatının yaşlaşık 200 katı olmasıydı. Bu gerçekten utanç vericiydi. Çünkü oyundaki asıl eğlence olan çuf çuf trenler, göz dolduran haritalar gibi şeylerin tamamı eklenti idi. Bu durum oyuncuları bir hayli kızdırdı ve aralarından en çok sevdikleri DLC’leri alma zorunluluğu getirdi.(Ben hiç almadım.)

25_2077_220714130349

Train Simulator 2014’ü satın almış kişilere TS2015’e yükseltme imkanı verildi. Hatta yükseltme işlemi Steam tarafından otomatik olarak yapıldı. Oyuncular hiçbir şey yapmadan TS2014’ün TS2015 olmasının keyfini sürüyorlar. Böylesine basit bir güncelleme olunca bizler de iki oyun sürümü arasında bir fark olmadığını anladık. Yapı olarak fark olmadığı için tüm eklenti ve paketlerin TS2015 çalışacağının müjdesini verelim. Bu küçük jest için Dovetail Games’e şükranlarımızı iletirken DLC fiyatlarına insanı düzenleme beklediğimizi dile getirmekte yarar var.

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
  • RHG

    Peki madem 2014 ve 2015 arasında hiç fark yok, neden durduk yere 2015 versiyonu çıkmış oldu onu anlamadım! Bu arada Türkiye’de DVD olarak satıldığı bir yer varmı bilen. Steam kullanmayı hiç düşünmüyorum.

  • http://steamcommunity.com/id/ByTrex/ Kaan

    bunu sadece meraklısı oynayabilir diye düşünüyorum meraklısı için müthiş fakat normal bir oyuncunun buna girip eğlenmesi söz konusu olacağını sanmıyorum şahsen benim açımdan 400den fazla oyunumun içinde çöp listesi yaparsam 1. dayz 2. bu olur heralde, bundle oyunları daha eğlenceli
    2013 olarak almıştım bu oyunu sonra 2014 çıktığında da 13 ü 14 e yükseltmişlerdi şimdi baktım 2015 olmuş dlc konusunda yeterince aç gözlü olan firma en azından her sene yenilediği oyunu tekrar satmaya kalkmıyor 2013 olarak aldım 2015 hala güncel olması iyi, daha aç gözlü firmalar da var yani :) 11 tane falanda dlc var ama hiç girip de oynamaya niyetim yok orası ayrı