Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / “Toshiba” gözlüksüz 3D üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

“Toshiba” gözlüksüz 3D üzerinde çalışmalar sürdürüyor.

Gözlük takarak film izlemekten sıkıldıysanız bu haber sizi sevindirecek.

toshiba

Ekran konusunda önemli adımlar atan ve yıl içerisinde 4K ekranlı bilgisayar da piyasaya süren Toshiba, gözlük olmadan 3D teknolojisi üzerinde çalışma sürdürdükleri açıkladı.

Toshiba’nın “likit kristal GRIN lens” adını verdiği sistem yalnızca gözlüksüz bir şekilde 3D görüntü vermesini sağlıyor, aynı zamanda 3D görüntülerdeki düşük kaliteleri de engelleyerek yüksek kalitede görüntüleri mümkün hale getiriyor. 3840 x 2160 piksel çözünürlüklü 15 inç boyutundaki bir ekranda kullanılan teknolojinin CES 2015 fuarında görücüye çıkması bekleniyor.

Aynı zamanda Toshiba, mobil platformlarda bu teknolojiyi hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eğer bu uygulama hayata geçerse gözlüğe ihtiyaç duymadan yüksek kalitede 3D ve ultra çözünürlüklü 2D arasında geçiş yapılabilecek.

Hakkında Sezer Daştan

Sezer bir teknoloji dostu ve hayranıdır. Teknoloji ile haşir neşir olur. Uğraşırken büyük keyif alır ve zamanın nasıl geçtiğini anlamaz. Call of Duty'nin büyük hayranıdır. Aynı zamanda The Last OF Us manyağı bir kişiliktir. PC ve PS4 platformlarını kullanır
  • Batuhan Akyol

    Bu haber gerçekten sevindirdi.