Anasayfa / Mutlaka Oynayın / Tomb Raider

Tomb Raider

Tomb Raider (2013), Tomb Raider serisinin onuncu video oyunudur. Square Enix ve Crystal Dynamics tarafından geliştirildi ve serinin üçüncü çağı olarak adlandırıldı. Oyun serinin ilk oyunu gibi yalnızca Tomb Raider ismi ile yayınlanmıştır fakat lisans olarak Tomb Raider: A Survivor is Born olarak kayıtlıdır. Oyun 5 Mart 2013 tarihinde Microsoft Windows , PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlar için piyasaya sürüldü.

TombRaider_FeaturedImage_vf1

Konusu; Bir Japon efsanesi üzerine araştırma yapmak için 21 yaşındaki Lara Croft gemi aracılığı ile Japonya‘ya bir yolculuk düzenler. Fakat gemisi fırtına ile ikiye ayrılır ve Lara kendisini bir Japon adasında bulur. Hayatta kalmak için hem fiziki, hem de duygusal işkencelere katlanmak zorundadır.

Oynanışa gelince Issız adada hayatta kalabilmek için Lara Croft araç gereç, silah ve yiyecek arar. Lara’nın fiziksel kabiliyeti “yetenek sistemi” ile sınırlıdır ve ilerlemek için gerekli ekipmanları bulmalıdır. Bulunan ekipmanları kombine edip yeni silahlar ortaya çıkaracak ve gemiden yaralı olarak kurtulan Lara iyileştikçe yetenekleri artacaktır. Oyun bulmacaları çözmek için kullanabileceğiniz bir “hayatta kalma içgüdüsü” tanıtır. Oyuncu bulmacaları çözerken hazırladığı özel araç, gereçlerden yararlanır. Oyun eski bulmacalardan daha karışık. Bulmacaları çözmede doğa olaylarının etkisi olacak. Bu durumda sağlık ögelerine ihtiyaç duyulacak.

2013-tomb-raider-nettekeyif.net

 

Bu oyunu sizler için değerlendirdik ve mutlaka oynanması gerekenler arasına aldık. İyi eğlenceler…

Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP 32
Işlemci: Celeron E1200 Dual-Core 1.6GHz / Athlon 64 X2 Dual Core 3600+
RAM: 2 GB
Disk Alanı: 12 GB
Video RAM:
Ekran Kartı: GeForce 7800 GS / Radeon X800 GTO
Direct X: DX 9

 

Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP 32
Işlemci: Core 2 Duo E8500 3.16GHz / Athlon II X3 415e
RAM: 4 GB
Disk Alanı: 12 GB
Video RAM:
Ekran Kartı: GeForce GT 545 DDR3 / Radeon HD 4830 512MB
Ses Kartı:
Ağ:
Direct X: DX 9

Hakkında Batuhan

TechnoGame'in kuruluşundan bu yana sizlere hizmet vermiş Editör, Çevirmen ve Yazar.
  • Bigby

    Lara Croft varsa oynanır 😀

  • Croft26

    müthiş bir oyun oynamanız lazım asla pişman olmazsınız grafikleri olsun sesleri müzikleri olsun oynanışı olsun hepsi Harika!

  • Isa

    Kesinlikle öneririm. Baştan sona aksiyonlu senaryo… Oynanışı da muhteşem, iyi optimize edilmiş. Oyunda o kadar ayrıntı varki başlangıçtaki Lara ile bitişteki Lara’yla hem fiziksel, hemde psikolojik çok fark var. Örneğin başlangıçta konuşmayıp, üşüyen Lara, ileride düşmanlara “I’m coming Bitches!” diyor. Yeni oyunu sabırsızlıkla bekliyorum.