Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Steam’e Türk Lirası Desteği Geliyor

Steam’e Türk Lirası Desteği Geliyor

456

Steam, Türkiye’deki orijinal oyun kullanımının farkında ve artık TL(₺) desteği verecek.

Türk oyuncular tarafından yıllardır arzulanan özellik sonunda Steam’e geliyor. Bir zamanlar sadece korsandan ibaret olan oyun pazarı geçen yıllarla birlikte iyice gelişti. Henüz arzuladığımız seviyelerde olmasak da bundan 10 yıl öncesinden çok ilerideyiz. Tabi ki bunda bilinçlenen kullanıcıların ve Steam gibi platformların payı çok büyük.

Çevrimiçi oyun satışında birçok kullanıcının “Tek geçerim!” dediği Steam, Türkiye’deki kullanıcılarına attığı bir e-posta ile TL desteğinin geleceğini resmen duyurdu. Gelen e-postada, hesaplarda ABD Doları olarak saklanan bakiyenin TL’ye çevrileceği söyleniyor. 21 Ekim 2014‘te düzenleme işlemlerinin yapılacağını haber veren e-postaya alttan ulaşabilirsiniz.

Türk Lirası düzenlemesinden sonra akıllarda bazı soru işaretleri belirdi. Kullanıcılar ikiye ayrıldı. Bir kesim TL’ye geçişin oyunları ucuzlatacağını düşünürken diğer bir kesim ise vergi alınabilme ihtimali olduğundan dolayı fiyatların artacağını savunuyorlar. Steam’den yaptığım alışverişlerde “KDV dahildir” yazılarını görmeye alışık olduğum için benim kişisel görüşüm vergi yükünün olmayacağı yönünde. Fakat ülkemizdeki çok değişken kur değerleri Steam’e düzgün bir şekilde yansıtılmazsa biraz başımız ağrıyabilir. Buna benzer TL’ye geçişlerde genelde kullanıcılar olumsuz etkilenir. Bakalım Steam Türk kullanıcısını memnun edebilecek mi? Bekleyip göreceğiz. :)

steaaa

steaaaa

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
 • Lee Everett

  Fiyatlar geldiği an gerçekten ucuzdu şimdi artıyor yavaş yavaş. 35 tl ile çıkış yapan Twd, twau şuan 39 tl

 • http://www.technogame.net/ Mert Mesut Demir

  Gelmesin :'( Vergi ödemeden alıyorduk ne iyiydi….

  • Skrillex

   Steam’da ne alırsan al ne satarsan sat hep vergi ödüyorsun zaten…