Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Steam’de Fiyatlar Yükseldi, Türk Oyuncular İmza Topluyor

Steam’de Fiyatlar Yükseldi, Türk Oyuncular İmza Topluyor

gaben

 

Bilindiği üzere Valve şirketinin dijital oyun dağıtım sistemi Steam, 21 Ekim tarihi ile Türk Lirası üzerinden satış yapmaya başlamıştı. Fiyatlar ilk gün gayet uygun olsa da sonra nedendir bilinmez bazı isimlerde %100 ün üzerinde fiyat artışı gerçekleşti malesef. Haliyle hevesleri kursağında Türk oyunseverler de seslerini GabeN’a duyurmak ve fiyatların ilk güne dönmesini sağlamak için Change.org da imza kampanyası başlattılar ve bu yazının yazıldığı an itibarı ile 7 bin Türk oyuncu bu kampanyaya destek vermekte idi. Bizim de ekip olarak destek verdiğimiz bu imza kampanyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 

Kampanya: https://www.change.org/p/gabe-newell-to-fix-and-decrease-high-product-prices-for-turkish-users-on-steam

Hakkında Murat Gençoğlu

Doğuştan Horde, ölümüne Corleone, sonuna kadar Marvel'cı bir Rock'n Roll şövalyesi. Konsol oyuncusu, Persona serisine tapar. İstediğiniz platformda bulmak için sihirli kelime: @welmour
  • Emre

    korsana tam destek hep destek :)

  • Ekrem

    Haberi yayabildiğimiz kadar yayalım. Aslında her site sizin kadar duyarlı olup haberini yapsa şu kampanyanın duymayan kalmaz ama oyun sektöründe öyle insanlar çalışıyorki böyle bir konuda haber yapıp anasayfadan vermek zor geliyor onlara.

  • Alp

    Ben de imza verdim. Lütfen tepkimizi koyalım herkes imza versin. Böyle olmaz 70 liralık oyunu 180 liraya çıkardılar bir günde yuh steam, Tl ye geçti diye sevindik kursağımızda bıraktı.