Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Steam Yılbaşı İndirimleri Başladı

Steam Yılbaşı İndirimleri Başladı

Valve'ın patronu Gabe Newell...

Valve’ın patronu Gabe Newell…

Cüzdanları hazırlayın muhteşem indirimler Steam’de

Yılın belli zamanlarında Steam’de yapılan indirimlerle birlikte yeni çıkan oyunları %50’ye, biraz daha eski oyunları %90’a varan indirimlerle kütüphanemize ekleyebiliyoruz. Steam’de yer alan 6000’den fazla oyun şuan indirimde. Elbette bu indirimler oyunların popülaritesine, yapımcının iyi niyetine ve tabi ki oyunların maliyetine göre değişiyor. Fakat Steam Türk Lirası desteği vermeye başladığından beri fiyatlar hayli uygun seviyede.

Genelleme yapmak istemiyorum çünkü Steam’de genel bir kural yok. Örneğin 2012 yılının son çeyreğinde piyasaya çıkan Euro Truck Simulator 2 %85 indirimle 5.85TL’den satılıyor. Öte yandan geçtiğimiz haziran sonunda piyasadaki yerini alan Sniper Elite v3 %50 indirimle 37.50TL’ye satılıyor. Çıkalı henüz 6 hafta olan CoD: Advanced Warfare’e uygun görülmüş bir yılbaşı indirimi yok(şuan için). Çıkalı 2 ay gibi bir süre olan Ryse:Son of Rome ise %50 indirimle 30TL’ye satılıyor. Fiyatlar eskiye (TL desteği yokken Dolarla alıyorduk) nazaran gayet uygun.

(Steam’de her an güncelleme olabilir ve verdiğim rakamlar değişebilir.)

Steam’de satın alınan oyunların oynanma saatlerinin yüzdelik dağılımı

Bu tür indirim dönemlerinde biraz dikkatli hareket etmek gerekiyor. Bir oyunu alma sebebiniz oyunun indirimde olması olmamalı. Çünkü oynamayacağınız oyuna para vermeniz gereksiz bir harcama olacaktır. Kütüphanenizi doldurmak için oyun almak yerine istediğiniz ve oynamaktan zevk alacağınız oyunları satın almaya özen göstermelisiniz. Steam’in açıkladığı verilere göre oyuncular, aldıkları oyunların %26’ını hiç oynamıyor. Dünya genelinde böyle bir sorun var. Eğer almayı çok istiyorsanız beklemeyin ama oynamasam da olur diyorsanız maddi durumunuz çerçevesinde paranızı boşa harcamayın derim. :)

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
 • Barış Özkan

  Steam’in bu indirimleri olmasa oyun almak hayal olur. Bir’de EA Oyunları gelse tam olacak.

 • Muhammed Emin Can

  Sims 4’te indirim varmı 😀

  • Hasan Ok

   EA oyunlarının çoğu Origin üzerinden satıldığı için yok

   • Muhammed Emin Can

    Origin’de satıldığını biliyorum ama bir ümit Steam’dede satılıyordur dedim 😀

    • http://www.klavyeizi.com/ vkopuzoglu

     Eski oyunları Steam de de var mesela Dead Space gibi bizzat aldığım için biliyorum 😉 Bakmanız gerek