Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Sony’den dijital kağıt atağı geldi

Sony’den dijital kağıt atağı geldi

E-ink (dijital mürekkep) teknolojisinden istifade eden ürün sayısının oldukça kısıtlı oluşu sadece çevrecileri değil, aydınlatmalı ekrandan yazı okumaktan rahatsız olan bir çok kişinin yakındığı bir durum. E-ink sistemler ile bir süredir yakından ilgilenen Sony, bu teknoloji ile çalışan ürünlerinin arasına Sony Digital Paper adlı bir yenisini ekleyeceğini bugün duyurdu.

Yetkililerin açıklamasına göre bu cihaz 13.3″ boyutlu ve 1600×1200 çözünürlüklü e-ink ekranı ile göz yormayan bir okuma tecrübesi sunacak. Dokunmatik kontrol ve dijital kalem desteği de sağlayan tablet, Wi-Fi bağlantısı ve microSD slotu ile artırılabilen 4GB depolama alanı içerecek. Kalınlığı 6.8 mm, ağırlığı ise 358 gram olarak ilan edilen e-ink okuyucunun eksileri ise 1100 $’lık yüksek fiyatı ve şimdilik sadece PDF formatını tanıyabiliyor olması. İlerleyen dönemde alacağı güncelleştirmelerin ardından diğer formatlardaki dosyalara destek vermesini beklediğimiz Sony Digital Paper’ın çıkış tarihi için beklememiz gerekecek.

Kaynak: Techno-Labs

Yazar: Ömer Uz Tarih: 28 Mart 2014 Cuma

Hakkında Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.