The Sims 4 – Türkçe Yama

The Sims 4 – Türkçe Yama

projeyöneticisi

Nurullah Aktaş

çeviridurumu

Oyun İçi: %100

Karakter Oluşturma: %100

Menü: %100

programcılar

Nurullah Aktaş

Onur Ünal

testekibi

Nurullah Aktaş

Onur Ünal

Furkan Akbaş

çevirmenler

Berker Atak
Bilal Ön
Kuzey Berat Osmanağaoğlu
Tolga Dernek
Ali Ekber Ağzıbüyük
Enes Çakır
Halil Yetkin
Mert Mesut Demir
Yücelen Güneş
Batuhan Eroğlu
Kaan Uçar
Gökhan Uçar
Korhan Onuk
Büşra Duman
Mervan Savğa
Furkan Akbaş
Aykut Tüz
Süleyman Selçuk Sevim

önemlinotlar

Sevgili Technogame Takipçileri, hazır olun! Uzunca bir süredir beklenen The Sims 4 oyununun Türkçe yaması nihayet hazır. Yanında birkaç açıklaması ile birlikte tabii ki.

Öncelikle oyunun çevirisi neredeyse 1 ay önce hazırdı. Yani çevirme işlemi o zaman bitmişti. Fakat biz bu çeviriye başlarken oyunun ilk sürümü ile başladık. Ve daha sonra 1.2 versiyonuna kadar geldi oyun. Biz yama bittiğinde, gerekli dosya işlemlerini, test işlemlerini (ki bu test işlemi Sims gibi bir oyun için hayli uzun ve zor geçti) 1.2 sürümüne göre yapalım dedik. Çünkü hali hazırda en son sürüm oydu ve yeni metinleri ana dosyaya çevirerek ekledik. Ve bittiğinde ise test işlemine geçtik (Hele Şükür!). Daha sonra yorucu, bezdirici ve bitmeyen test işlemi başladı. Daha sonra 1.3 sürümü geldi ve ne görelim. Yaklaşık 2000 satır daha eklenmiş. Ve bunlar çok karışık ve tüm dosyanın içine rastgele eklenmişler. Aralarında 500 e yakın satır silinmiş (Bu dediklerim sadece 1.3 için geçerli-dlc yi saymıyorum bile). Şimdi bizde düşündük ki 1.3 sürümü ile çıkartabilmemiz için sizlerin (zaten yeterince uzun beklemiş olan sizlerin) yaklaşık 1-1.5 ay kadar daha beklemesi, bizim için pekte iç açıcı görünmedi. Bizde 1.2 sürümü ile çıkartmayı seçtik (Çünkü gerçekten 1-1.5 ay sürerdi). Bu yüzden oyunu çoktan son sürüme güncellemiş olan takipçilerimiz için tekrar tekrar özür diliyoruz (ama şimdi size sorsaydık sizde “beklemeyelim çıkarın” derdiniz gibi geliyordu bize). O yüzden ne yazık ki yama 1.3 sürümü ile çalışmayacak. Daha doğrusu sevindirici bir haber verelim. Yamayı akıllı şekilde düzenledik. 1.3 kurulu olanlar yine çalıştırabilecekler, fakat yeni eklenen satırlar görünmeyecek ve bazı satırlar ise bozulacaktır. Yani 2000 satır kadar eksik ve hatalı olarak yinede oynayabilecekler (ama yinede 1.3 update yüklü olan oyuna, yamayı kurmanızı  kesinlikle tavsiye etmiyorum o ayrı).

Çok uzun ve sıkıcı bir yazının ardından (bende sıkıldım). Daha da önemlisi çok uzun bir bekleyişin ardından. Nihayet sizlere The Sims 4 Türkçe Yama’mızı gururla sunuyoruz. İyi eğlenceler efendim!

– Technogame Ekibi

video

https://www.youtube.com/watch?v=AkDn8Sk_j0M

görseller

the sims 4

sims 4

sims 4

kurulum

Yamayı yalnızca Update v1.2.16.10 yüklü olan oyuna kurun.

Strings_ENG_US.package dosyasının yedeğini almayı unutmayın.

Orijinal dosyanın yedeğini almayı unutanlar buradan indirerek oyunu tekrar İngilizceye çevirebilir.

download-icon.273921f460a0c6119fe317a1393d1ce1

Yamayı İndirmek İçin Tıklayınız.

 

Written by: Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun