Anasayfa / Official Localization / Sherlock Holmes: Crimes & Punishments Steam’de Artık Türkçe

Sherlock Holmes: Crimes & Punishments Steam’de Artık Türkçe

res2

res1

SHERLOCK HOLMES: CRIMES AND PUNISHMENTS

RESMİ TÜRKÇE YERELLEŞTİRME PROJESİ

 

res3

 

“  TÜM ZAMANLARIN EN ÜNLÜ DEDEKTİFİ OL: SHERLOCK HOLMES “

     Bir dedektif olarak nefes kesici ve değişik  6 davada  etkileyici yeteneklerini kullan:  cinayetler, kaybolan insanlar, şaşırtıcı hırsızlıklar  ve  zaman zaman seni  fantastik bir evrene doğru sürükleyecek olan sayısız soruşturmalar.

“ VİCDANININ SESİNİ Mİ DİNLEYECEKSİN, YOKSA KANUNLARI MI UYGULAYACAKSIN? “

  Crimes & Punishments’taki büyük hareket özgürlüğü, tamamladığınızı sandığınız soruşturmalarınızı yeniden yönetmenize izin vermektedir. Sherlock’un ünlü 14 sıradışı sezgi yeteneğini kullan, soruşturmaya konu olan yollardan dilediğini seç, şüphelileri sorgula ve sonuçlandırmalarından yola çıkarak suçluları ilan et.. hatta kaderlerini bile tayin edebilirsin! Dallanan sonuçların etki alanı geniştir, ayrıca kararların itibarında gerçek bir nüfuz etkisi bırakacaktır veya en azından bekledikleri şaşırtıcı akıbetlere yol açacaktır…

SHERLOCK HOLMES KİMDİR?

res5

 

    Arthur Conan Doyle ‘un yarattığı hayalî dedektif Sherlock Holmes, 6 Ocak 1854 ‘de Londra ‘da doğmuştur. Sherlock Holmes, dedektif kahramanlar içerisinde belki de en meşhur olanıdır. Olayları gözlem yoluyla çözmesi ile ünlüdür. Tümdengelim yöntemini çok iyi kullanmaktadır. Sorduğu soruların cevaplarınının birbiriyle tutarlı bir bütün oluşturmasına dikkat eder, yani yöntemindeki fark, ipuçlarını biraraya getirip bir çözüm bulmak yerine, elindeki ipuçlarından anlamlı bir bütüne ulaşmaya çalışmaktır.

sherlock holmes

     Bunun yanı sıra kendi kendine yaptığı laboratuvar araştırmaları sonucunda elde ettiği bilgileri tekil olaylara uygular ve sigara izmaritlerinden, el yazılarından, ayak izlerinden, ve her türlü bilgi kırıntısından sonuca ulaşır.

FROGWARES HAKKINDA

sherlock-tryama

    Frogwares, 2000 senesinde kurulan ve özellikle macera türünde oyunlar geliştiren bağımsız bir oyun yapımcısıdır. Şimdiye kadar geliştirdikleri oyunlar Xbox 360, PS3, Nintendo DS, Nintendo 3DS, Wii ve PC gibi çeşitli platformlarda yayınlanmıştır. 60’ın üstündeki sanatçı ve programcı kadrosuyla, macera türündeki oyunseverlere kaliteli oyunlar sunmaktadır. Yaklaşık olarak 15 senelik bir tecrübeye sahip olan Frogwares, ülkemizde daha çok Sherlock Holmes serileriyle tanınmıştır ve bu seriye ait toplam 9 oyun geliştirmişlerdir. Ayrıca 2016 senesinde yeni bir Sherlock Holmes oyunu daha piyasadaki yerini alacaktır.

SHERLOCK HOLMES: CRIMES AND PUNISHMENTS RESMİ PROJESİNİN DETAYLARI

Proje Yöneticisi:

Nurullah Aktaş

Test Ekibi:

Nurullah Aktaş

Alican Sağlam

Tolga Dernek

Çevirmenler:

Berker Atak

Tolga Dernek

Kerim Can Ulusu

Korhan Onuk

Büşra Duman

Onur Ünal

Kuzey Berat Osmanağaoğlu

Alper Çiftçi

    Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, 19. yüzyıl sonlarının Londra’sında geçen olayları konu almaktadır. Oyunun ismi için de Fyodor Dostoyevski’nin ünlü “Suç ve Ceza” kitabından esinlenilmiştir.

sherlock holmes türkçe yama

Dönemin suç profillerinden yola çıkılarak yapılan bu oyunda toplam 6 farklı dava incelenmektedir. Her bir davanın muhtemel 3-5 çözüm yolu, toplamda ise 6-10 aralığında bir dava sonucu bulunmaktadır.

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

sherlock holmes türkçe yama

Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, resmi şekilde Türkçe dil desteği sağlanmış ikinci Sherlock Holmes oyunudur. 2014’te “The Testament of Sherlock Holmes” oyunu için yapılan yerelleştirme çalışmasıyla başlayan Türkçe Sherlock Holmes  serisi  Crimes and Punishments  ile  devam etmiştir. 2015 yılının Nisan aylarında yapılan görüşmelerin  ve  varılan  anlaşmanın  ardından Frogwares ve Focus Home Interactive firmalarının da onayıyla  Sherlock Holmes: Crimes and Punishments oyununa Türkçe dil desteği, bir güncelleme  sayesinde  Steam platform üzerinden sağlanmış durumdadır.

Sherlock Holmes Steam Sayfası

Hakkında Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.
 • Ömercan Gökmen

  Öncelikle Selamlar oyunun mağaza sayfasın da desteklenmiyor diyor ?

 • SAİTAMA

  İndirilebilir değil anlamadım getti

 • Suat Işıktaş

  yardım edin

 • Suat Işıktaş

  steamdan indiren arkadaşlarımız türkçe dil dosyasını gönderirseniz çok ii olur

 • Suat Işıktaş

  yaw biz oyunu indirdik ama türkçe yama yok nasıl yapabilirim

 • SouL Of The DeSeRT☪™

  Teşekkürler Tachnogame. Sırf türkçe diye bu oyunu satın aldım ve oynuyorum. Sherlock Holmes The Devil Daughter’a da resmi türkçe yama gelirse seve seve orjinal alırım.

 • Rıfkı Daştan

  Bende’de çalışmayı durdurdu hatası veriyor oyun ne olacak şimdi?

  • SouL Of The DeSeRT☪™

   Oyun silip bir daha kur bende düzeldi

 • SouL Of The DeSeRT☪™

  Bende çalışmayı durdurdu hatası verdi, oyun orjinal yardım edin

 • Said Soykan

  Resmi çalışma olduğuna göre playstation platformuna da türkçe dil desteği gelecek mi?

 • Beroli29

  olm girdim sayfaya indir diye bişe yok

  • Aybars Sapan

   “İndir” diye bir link olmayacağını, çünkü projenin resmi bir çalışma olduğunu daha önceleri de söylemiştik. Lütfen yorumları okuyunuz.

  • SouL Of The DeSeRT☪™

   dikkat edersen başlıkta steam’de türkçe diyor 😀 yani elle indiremiyon.

 • Tehlikeli Oyuncu

  Dead Island turkce yama istiyoruz

  • Kerem

   aynen 3 sene oldu… :( hala çıkarmadılar

 • SouL Of The DeSeRT☪™

  Arkadaşlar kesin net bişey söyleyin ona göre alıcam oyunu. Kesin türkçe yama kuruluyor dimi ? Elimde patlamasın sonra ? Sırf türkçe diye alıcam.

  • Aybars Sapan

   Kesin net bir şey: Eylül 2015’ten beri Steam’de ekli :)

   • SouL Of The DeSeRT☪™

    E oyunu satın alanlar türkçe seçeneği yok falan diyor. Steam’de ekli olması önemli değil, çalışması önemli.

    • Aybars Sapan

     E peki ben ne yazmışım arkadaşım? Steam’de şu an ekli ve çalışıyor. Satın almak istiyorsan eğer Türkçe dil desteği oyunda mevcut. o “satın alanlar türkçe seçeneği yok falan” diyenler, Steam’in satış sayfasında “desteklenen diller” kısmına bakarak bunu söylüyor. Ben de biraz altta bunun detaylı açıklamasını yazmışım. Merak ediyorsan okuyabilirsin. Yoksa Türkçe dil desteği Steam’de çalışıyor.

     • SouL Of The DeSeRT☪™

      Peki sağolasın :) Oyunu yüklerken mi türkçe seçeneği çıkıyor yoksa kurduktan sonra güncelleme mi yapıcaz ? Bi de steam indirim tarihleri belli mi ? Ne zaman indirime girer bu oyun :)

     • Aybars Sapan

      Şöyle ki:

      Oyunu satın alıyorsun, daha sonra indiriyorsun. Normal oyun indikten sonra oyuna sağ tıklayıp özellikler diyorsun. Ardından DİL sekmesinden Türkçe’yi seçip güncellemenin inmesini beliyorsun. İndikten sonra oyun Türkçe oluyor.

      İndirim tarihleri belli değil. Fakat Sherlock Holmes macera-polisiye gerilim türünde bi oyun ve karakter olduğu için geçen sene Sherlock Holmes’ün tüm oyunları Cadılar Bayramı’nda indirime girmişti.

 • xAntiSosyaL

  türkçe destekli olmadığını söylüyor steam , yorumlarsa ayrı söylüyor anlamadım :)

  • Aybars Sapan

   Frogwares ile Focus Home Interactive birlikteliği Mayıs 2015’te sona erdi. Steam sayfasını ise Focus Home Interactive güncelleyebiliyor sadece. Fakat firmanın Frogwares’e olan desteği sona erdiği için sayfa güncellenemiyor. Fakat Türkçe dil desteği Eylül ayından beri Steam’de. Bu konuda Focus Home ile defalarca görüşmemize rağmen bir yanıt alamadık. Steam’deki Türkçe dil kısmına bir “tick” işareti attıramadık :))

 • Onur Yiğit Çile

  Bu oyunu steamde almayı çok istiyordum. Başka bir oyun olsa şöyle böyle senaryoyu anlıyorum hikayeyi fakat bu oyunu oynamak için tamamen anadil gibi ingilizce bilmek gerekiyordu rastgele bu yamayı gördüm ve mükemmel bir iş çıkardığınızı umuyorum. Tek problem var bazı oyunların Türkçe dil yaması oyunun güncellemesiyle sıkıntı oluyor. Omerta gibi mesela bunda da bu sorun yaşanmaz umarım. Teşekkürler

  • Aybars Sapan

   Şu an steam’deki mağazadan satın aldığınız anda Türkçe dil desteğine kavuşmuş olursunuz. Tek yapmanız gereken şey, oyunu satın altıktan sonra oyunun seçenekler bölümünden dil sekmesine gelip Türkçe’yi seçmek. Otomatik olarak inmeye başlayacaktır. Keyifli oyunlar dileriz.

 • Ragnar57

  Oyunu satın alıp oynadım. Sevdiğim bir karakteri Türkçe oynamanın tadına vardım.

  • Aybars Sapan

   İlginiz için teşekkür ederiz. Sırada çalışmalarına başlanılan ve bittiğinde duyurusu yapılacak 4 tane daha resmi projemiz var :) Bilginize.

   • Emre Açıcı

    hocam böyle söyleyip bizi heyecanlandırıyorsunuz ama olmuyo :)

    • Aybars Sapan

     Bizde yalan yok, her şey şeffaf :))

 • Ragnar57

  Oyunu satın alıp oynadım. Sevdiğim bir karakteri Türkçe oynamanın tadına vardım. Teşekkürler emeğinize.

 • MUSTY

  Acaba arkadaşlar bundan sonra resmi olan ya da olmayan projeleriniz varmı ? Varsa eğer duyurusunu ne zaman yapılacak…

  • Aybars Sapan

   Hem anlaşmaya varıp çevirmeye başladığımız hem de anlaşmaya varmak için çabaladığımız oyunlar bulunmakta elbete.. Fakat özellikle resmi çalışmalar, proje tamamlanmadan duyurusu yapılmayacaktır.

   • Can

    Acaba Third Person bakış açılı ya da gizlilik oyunu var mı bunların içinde eğer varsa ona göre beklentiye gireceğimde o yüzden evet ya da hayır demeniz yeterlidir.Teşekkür ederim.

    • Aybars Sapan

     AA seviyesinde olan action rpg türündeki bir oyun üzerinde çalışmaya başladık diyebilirim.

 • oyuncu

  35 tl verip bir oyun alamıyorsanız, boşuna yaşamayın zati.

 • Tarık Aslan

  oyunu orjinal olan bi arkadaş türkçe dil dosyalarını upload etse kullanabiliriz

  • Aybars Sapan

   Kullanamazsınız. Oyunun internet üzerindeki dosya alışverişlerini takip ediyorum. Kesinlikle böyle bir şeye müsaade edemeyiz kusura bakmayın.

   • SouL Of The DeSeRT☪™

    😀 Ne yani biri dil dosyasını upload etse anında haberiniz mi oluyor ?
    😀 Microsoft bile böyle bi sistem geliştiremedi siz mi yaptınız ? 😀

    • Aybars Sapan

     İsterseniz “yasaları”, “fikir ve sanat eserleri koruma kanununu”, “patent uygulamalarını” ve “telif hakları” konularını hiç açmayalım. Hala tartıştığınız şeylere bir dönün de bakın lütfen, rica ediyorum. Yasadışı ve telif haklarını ihlal edici meseleleri daha fazla tartışarak meseleyi çirkinleştirmeyin, çirkinleşmeyin lütfen. Bu konuda yazacağım son mesaj da bu olacaktır. Bundan sonrası gerekirse ilgili adli makamlara iletilir. Unutmayınız ki yazdığınız her bir yorum sizi bağlar. Yasalar önünde haksız duruma düşürücü paylaşımlarda bulunmamanızı tavsiye ederiz.

   • Ali Çatal

    ne işe yarıyor türkçe yama o zaman. herkes orjinal alamıyor malesef. Sizde Haklısınız Kendinizcede Bizler her oyunu orjinal oynarsak yanarız dimi.. en iyisini seçip orjinal alıyoruz… Bizide Anlayın

    • Aybars Sapan

     Evet, zaten en iyisi en güzeli en azından sevdiğiniz oyunu orijinal almak. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments oyununu sevenler oyunu alabilirler. Biz de bu düşünceyi gösterenlere jest yapmak ve satış rakamlarını artırmak için orijinal oyunlara resmi yerelleştirmeler yapıyoruz. Fakat bunu yaparken varılan anlaşmalara da uymak durumundayız. O yüzden resmi olarak yapılan çalışmaların dosyalarını açıktan yayınlayamıyoruz.

 • Pingback: Ana Dilde Sherlock Holmes: Crimes & Punishments | Oyun Hakkında()

 • Ramazan Kuşoğlu

  arkadaş kaç tane yere yardım edicem hosting konusunda diye yazdım hiç kimseden cevap yok anlamadımki illa ücret mi göndermemiz gerek

  • Ibrahim Polat

   hakikaten ha ben de sürekli görüyorum bu abiyi. Bir konuşun adam yardımcı olucam diyor işte. Ne zararı var konuşmakta?

 • Osman Akol

  Merhaba oyunu orijinal olarak steamden indirdim fakat oyunum İngilizce Türkçe değil yardımcı olur musunuz ??

  • Aybars Sapan

   Lütfen oyunun “özellikler” kısmından Türkçe’yi seçip güncellemenin inmesini bekleyin. Ardından oyununuz Türkçe olmuş olacak.

   • Osman Akol

    Evet dediğiniz yerden kontrol ettim fakat Türkçe yok

    • olciottoman

     var arkadaşım bende aynı sorunu yaşamıştım. steam arayüzünden kütüphane sherlock holmes.. sağ tıkla özellikler-dil ve indirme gerçekleşecek…

     • Osman Akol

      malesef yok kardeşim keşke olsa…

     • Aybars Sapan

      Yalnız şu an ekran görüntüsü ilettiğiniz şekilde bir oyuna sahip olmanızın iki nedeni olabilir :

      1) Almış olduğunuz oyun bölge sınırlamalıdır.

      2) Oyunu gerçekten uzun zamandır güncellememişsinizdir.

      Fakat birinci seçenek daha fazla ön plana çıkıyor. Çünkü örneğin Japonca dili, oyun ilk piyasaya çıktığı anda vardı. Fakat sizin oyununuzda Japonca dili dahi yok.

      Bu yüzden sormak gerek : Siz oyunu nereden satın aldınız acaba?

     • Osman Akol

      G2A dan aldım

     • Aybars Sapan

      İsterseniz satıcıyla iletişime geçin. Çünkü bu oyunun normalde Türkçe dışında 11 dil desteği var. Tekrar ileteyim: Ya güncellemelerini kontrol edin oyunun ya da satıcıyla bir görüşün. Sorununuzu da anlatın. Sorununuz bireysel bir sorun, size özel bir sorun maalesef.

     • Osman Akol

      Hmm… anladım satıcıyla yarım yamalak İngilizcemle bi görüşme yaptım sanırım daha Türkçe dil desteği yeni çıktığından dolayı bilgisi yok oyunun zaten Türkçe dil desteğinin bulunmadığını söylüyor sizinle eğer uygunsanız özelden bir görüşebilir miyiz ??

     • Aybars Sapan

      Tabii ki. İsterseniz steam’den ekleyin beni, görüşelim : http://steamcommunity.com/id/turkce-ceviri/

     • olciottoman

      Dosyalari tarat kardesim belki duzelebilir. Yine ozelliklerden onbellegi dogrula miydi neydi ona bas bi tarasin eksik dosya varsa yuklesin sonrasinda turkce yazisi cikarsa yuklersin

 • BearGrylls89

  Yukarıda üstten 4. ve 5.resimlerde ciddi bir spolier vermişsiniz.Katilin kim olduğu belli oluyor 😀

 • olciottoman

  müthiş bir iş çıkarmışsınız teşekkürler

 • Pingback: Sherlock Holmes : Crimes & Punishments, Resmi Türkçe Yaması Tamamlandı! | Gamepaty()

 • Sezer Poyrazoğlu

  Gönüllü yamayı yaptınızda noldu kim 60 tl verip alcak o oyunu söyleyin bana
  oyunları türkçe oynayalım diye yama yapıyorsunuz bari herkes yararlansın
  60 tlye almıs olanlarda yamayı denemişki bir sürü hata var
  yazık ya oyunçeviri zaten ugraşmıyodu sizde uğraşmayın zaten game of thronesuda türkçe yama yapcağınız yok

  • Aybars Sapan

   Biz gönüllü yama yapmadık, resmi yerelleştirme yaptık. Frogwares ile anlaşma yaparak oyunun resmi olarak Türkçe dil desteğini sağlattık. Bunu Türk oyun sektörünün geleceğine yönelik attığımız adımlardan biri olarak görüyoruz. Maalesef bu sektöre normal yama yaparak pek de bir şey kazandırılmıyor. Oyun sadece şu an 59 TL, ilerleyen zamanlarda mutlaka indirime girer. Ayrıca daha önce de oyun birçok defa indirime girmişti. Biz, üzerimize düşeni yaparak resmi olarak Türkçe dil desteği sağlattık. Çeviri kalitesi dışındaki diğer görüşler için yapılabilecek bir şey bulunmamaktadır. Hata varsa güncelleme yapılarak düzeltilir, bu durum çalışmanın açık şekilde dağıtılmasına bir neden veya mazeret olamaz. Ortada varılan anlaşmalar mevcut. Bu konularda zaten aylar öncesinde gerekli açıklamalar yapılmıştı. Bilginize.

   • Ibrahim Polat

    resmi çeviri yapılan oyunu orjinal alın bir zahmet. Firmalar resmi yama yaptırmanın önemini anlasın ki türkçe dil destekli oyun çıkarsınlar. Hem çevirmenler kazansın hem yama bekleme zahmetinden kurtulursunuz. Türkçe çıkar oyunlar. Yarın öbürgün 15-20 liraya kadar indirime düşer merak etme.

 • SouL Of The DeSeRT☪™

  Hakkaten çok ayıp ettiniz ya. Paylaşın millet indirsin. İncileriniz mi dökülür. Gören de FrogWares ile anlaşma yapıp para aldınız sanır. Madem gönüllü yaptınız. Gönlünüzden kopsun paylaşın şu yamayı. Vatandaş faydalansın.
  Bu ne bencilliktir arkadaş. İyice oyun firmaları gibi oldunuz. Gönüllülük falan kalmadı.

  • Aybars Sapan

   Ücret konusunda bir yorum yapamam, fakat evet firmalarla anlaşma yapıyoruz. Ve bu anlaşmanın bir gereği olarak da çalışmaları resmi yöntemlerle aktarmak durumundayız. Firma bunu ister indirilebilir şekilde yayınlar ister steam gibi özel platformlarda yayınlar. O konu bizimle ilgili olan bir durum değil. Resmi projeler yama haline getirilemeyen çalışmalardır. Dilerseniz bu talebinizi Frogwares’a iletebilirsiniz.

 • yasin

  Şu yamayı birde korsan oyunlar içinde yapsanız ne olur yani. Bir oyuna o kadar para vericek bütçemiz yok. Biz ne yapalım bende oyunu satın almak isterim ama şartalar el vermiyor… Ben kaç aydır oyunu indirdim bekliyorum , oyuna daha başlamadım yamayla birlikte oynarım diye

  • Can

   Hiç acındırma yapmayın kardeşim.Durumum benimde iyi değil lakin bir çay içerken para veriyorsan,cebindeki telefona,evindeki bilgisayara para veriyorsan oyunada vereceksin.Eğer oyun oynamak senin hobinse seni mutlu ediyorsa vereceksin.Ben aylar önce 30 liraya aldım oyunu indirimden.Resmi çalışma duyurulduğundan beri kenara 10 lira atsaydın zaten oyunu alırdın.Sektörün gelişmesi için orjinal alın kardeşim ya da hiç bulaşmayın bu işlere.

 • Can

  Arkadaşlar bugün deneme fırsatı buldum çevirinizi elinize sağlık.Yanlış anlamazsanız eğer oyunda bazı yazım yanlışları,eksik harfler,yanlış çeviriler ve düşük cümleler gördüm.Oyun tabikide iyi bir şekilde anlaşılıyor ama bu hatalar ufakta olsa beni hayal kırıklığına uğrattı.Sanırım test aşamasını iyi geçiremediniz.Bilginiz olsun diye yazıyorum ilerki projelerinizde başarılar,kolay gelsin.

  • Aybars Sapan

   Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Rica etsem gördüğünüz hataları olabildiğince toplu şekilde aybars.sapan@technogame.net adresine iletebilir misiniz? Özellikle yanlış olduğunu düşündüğünüz cümleleri iletirseniz çok memnun olurum. Düşük cümleler, hikayenin gidişatına göre düşükmüş gibi algılanmış olabilir. Çünkü edebi bir eserin oyunlaştırılmış haline ait bir oyundan bahsetmekteyiz.

   • Can

    Oyunun ilk davasını oynadım sadece şimdilik.Örneğin gemi tayfası yazması gerekirken çete yazıyordu bu sanırım crew kelimesinin çok anlamlılığından olabilir bilemiyorum.Ayriyetten 1878 tarihini 1887 diye sanırım bir el karışmasından dolayı yanlış yazmışsınız orda bir anlamsızlık olmuş.Hatırladığım bir diğer konu örneğin bir cümlede misal veriyorum ‘Bana mı dediniz?’ diye çevirmesi gerekilirken ‘Ban mı dediniz?’ gibi harf eksikliği var.Son olarak bir kelimenin iki kere yazıldığını gördüm örnek olarak ‘Ben buraya buraya geldim’ gibi.(Bu örnek verdiğim cümleler oyun içinden değildir örnek olarak yazılmıştır.)Lakin dediğim gibi önemsiz hatalar bunlar sadece size iletmek istedim onun dışında yine kaliteli bir işe imza atmışsınız şevkiniz hiç kırılmasın tam gaz devam,tüm ekibin eline sağlık.

    • Aybars Sapan

     Yine de gördüğünüz hatalar olursa eğer paylaştığım email adresine bunu iletmekten lütfen çekinmeyiniz. İyi oyunlar.

  • http://technogame.net/ Nurullah Aktaş

   Biz normalde her oyunu en az 3 kez test ederiz. Fakat bu resmi bir yerelleştirme olduğu için yalnızca bir kez oyun içi test yapma imkanımız oldu. Çünkü her seferinde dosyaların yeniden düzenlenip firmaya gönderilmesi ve firmanın da bu dosyaları kendilerince düzenleyip oyuna aktarmaları ve steam’de bizim test yapabilmemiz için oyuna ait bir beta yayınlamaları gerekiyor. Ki bu işlemlerin birden fazla tekrar etmesi yama sürecini çok uzatacağından yalnızca bir kez test yapabildik.

   Bunlar normal şeyler. Sony oyunlarını da incelerseniz durumun pek farklı olmadığını görebilirsiniz. İş bizim elimizde olsa biz daha da basit şekilde halledebiliriz fakat bürokrasi giriyor araya.

 • Emre Açıcı

  Elinize emeğinize sağlık oyun Steam kütüphanemde duruyordu ilk fırsatta indiricem :)

 • Aybars Sapan

  Arkadaşlar, resmi yerelleştirmeler daima orijinal oyunlar için yayınlanır. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Lütfen anlayış gösterin.

 • Sezer Poyrazoğlu

  Türkçe yama için oyunun illa orjinalmi olması gerek? Lütfen yapmayın ya

 • Aybars Sapan

  Türkçe dil desteği sadece oyunu satın alanlar için geçerlidir. Güncelleme şu an yayınlanmış durumdadır. Steam satış sayfasındaki “Türkçe Desteklenmiyor” yazısının sebebi, sadece satış sayfasındaki bilgilerin güncellenmemiş olmasından kaynaklanmaktadır. Oyunun dil desteğine bir zararı yoktur. Bilginize.

 • Mutlu Evran

  Guncellemenın yayınlanma tarihi hakkında bi bilginiz varmı

 • Serkan Doğan

  Türkçe Desteklenmiyor yazıyor. Steam sayfasında. Ayrıca oyun sadece orjinal kullanıcılar için mi geçerli?