Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Ryse: Son of Rome PC – Çıkış Videosu

Ryse: Son of Rome PC – Çıkış Videosu

risen

Bekledik bekledik sonuna geldik!

Crytek’in geliştirdiği Ryse: Son of Rome, Xbox One’a özel sürenin sona ermesinden sonra PC için de piyasaya çıktı. Tabi ki basit bir port işlemi yapılmadı. Oyun, PC için özel olarak tasarlandı ve 4K çözünürlük desteği eklendi. Çeşitli iyileştirmeler yapıldı ve bugün piyasaya çıktı.

Yayınlanan videodan da anlaşılacağı üzere oyun göz dolduruyor. Crytek’in çektiği mali sıkıntılara derman olması dileğiyle…

İnternetten ve teknoloji marketlerden oyunu satın alabilirsiniz.

İyi seyirler, iyi oyunlar

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
 • fox_jack

  Oyunda ciddi bir kasma sıkıntısı var

 • Deniz

  Türkçe çıkmadıysa , yamayla ilgili haberler var mı ? Yani Türkçe yama yapılır mı ?

 • Melih Vural

  nerden biliyosun kardeşim bide site yöneticileri cvp verirse sevinirim okdar haber yaptınız

  • http://www.alicansaglam.com/ Alican Sağlam

   Merhaba Melih,

   Oyunda Türkçe dil seçeneği olmasını zaten beklemiyorduk. Çünkü Ryse, ilk olarak Xbox ONE için geliştirildi. Bu oyun konsol için piyasaya çıktığı zaman henüz Türkiye’de Xbox satışı başlamamıştı.

   Microsoft’un da Crytek’in de kafası karışık. Oyun PC’ye çıktı fakat yine de Türkçe dil beklemiyorduk biz. Bu oyunu Crytek’in oyunu olarak görmek pek doğru olmaz. Ortak bir yapım. İki tarafından dil seçeneği için gönüllü olması gerek. Oyunun Türkiye’de satışının çok az olacağı belli(tıpkı diğer oyunlar gibi). Bu şartlar altında yüz binlerce dolar harcama yapıp dil eklemek ekonomik anlamda pek akılcı bir davranış olmaz. Hele ki bir ortaklık durumu varken.

   Henüz Türkçe için altyazı veya dublaj yapıldığına dair haberimiz yok. Bu konuda bilirkişi olarak konuşan kişilerden kanıt bekleriz sadece. Yabancı kaynaklardan sağlam bilgiler geldiği zaman sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağız.

   İyi oyunlar.

   • Melih Vural

    teşekkür ederim

   • Boraa Demir

    ama hocam türkçe çıkacak diye haber yaptınız paylaşımda bulundunuz

 • Fatih

  Türkçe olmamasının sebebi cytek in daha türkçe için çalışması yani türkçe paket daha sonra çıkacak hala üzerinde çalışıyorlar

 • Melih Vural

  neden türkçe çıkmadı