Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Rise of the Tomb Raider Xbox’a Özel Olmayacak

Rise of the Tomb Raider Xbox’a Özel Olmayacak

rise_of_the_tomb_raider_by_tombraider4ever-d7lpreq

“Rise of the Tomb Raider” sadece Xbox için mi çıkacak?

Birkaç gün önce Gamescom konferansında Microsoft, yaptığı açıklamada yeni oyun için “2015 Yazında Xbox için özel olarak çıkacak” dedi.  Bu açıklamanın yapılmasının ardından oyunun sadece bu konsola çıkacağı düşüncesi oyuncuları sinirlendirdi ve endişelendirdi. Microsoft ikinci bir açıklama yaptı ve oyunun Xbox’a özel de  ğil ayrıcalıklı çıkacağını söylemek istediklerini dile getirdi. Ama durum gerçekten öyle miydi?

Rise-of-the-Tomb-Raider

Xbox sorumlusu Phil Spencer, Eurogamer‘a verdiği demeçte “Tomb Riader 2015 yazında Xbox için özel olarak nakliye edilecek”  dedi. “Bunlar Xbox 360 ve Xbox One. Bunun nerede veya ne şartta olacağına dair kimseyi  kandırmıyorum.” diye ekledi. Bu açıklamaların ardından yaptığı yeni açıklamada, “Benim işim oyun hakkında konuşmak değil, ben stüdyo almadım ve bu iş benim değil dedi. Ayrıca “Ben Tomb Riader’ın diğer platformlar için geliştirilen binalarına sahip değilim” dedi.

Spencer, “Bu bir anlaşmadır. Bu anlaşmayı ben yapmadım ve bu konuda imtiyaz sahibi değilim.” diyerek sözlerine son verdi ve bu anlaşmanın geçerlilik süresinin ne zaman biteceğine dair bilgi vermedi. Anlaşma bitene dek oyun Xboxa özel olacak.

Rise-of-The-Tomb-Raider-HD-Wallpaper

Bu durum Rise of the Tomb Raider’ın PC sürümünün çıkacağını kesin olarak doğrulamıyor. Fakat, oyun Xbox için özel olarak çıkacak, sonra, tabi ki PC için çıkacak. Xbox için yapıpta PC için yapmamak oyun dünyası adına utanç verici bir karar olacaktır. Oyunun PC için de geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yani oyun Xbox’a önce çıkacak, biraz zaman geçince PC’ye çıkacak. Açık konuşmak gerekirse PC’ye çıkmaması aptallık olurdu.

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
  • TC Mert Beyaz

    inş çıkar 😀

  • Alp

    Dead Rising 3 Apocalypse Edition gibi önce konsola sonra Pc ye çıkar merak etmeyin.