Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Point Blank uluslararası şampiyonası İstanbul’da!

Point Blank uluslararası şampiyonası İstanbul’da!

İstanbul bu kez Point Blank‘in uluslararası şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

point_blank

Türkiye’de e-spor’un gittikçe büyüdüğü ve geliştiği şu sıralar, ardı ardına gerçekleşen e-spor turnuvalarına bir yenisini daha ekliyor ve Point Blank‘in uluslararası şampiyonasına ev sahipliği yapacak.

50 bin dolarlık ödülle sonuçlanacak bu şampiyona da 10 farklı ülkeden tam 11 takım birincilik için kapışacak.
Güney Kore, Tayland, Endonezya, Rusya, Brezilya, Latin Amerika, Malezya & Singapur, Kuzey Amerika ve Filipinler’in yer aldığı turnuvada Atanet Games ve Wild Fire olmak üzere iki Türk takımı da yer alıyor.
İki gün sürecek olan bu çarpışmada birincisi 30 bin doların sahibi olurken, ikinci takım 8 bin dolar, üçüncü takım ise 3 bin dolar kazanacak. Her takıma teselli ödülü olarak bin doların dağıtılacağı turnuvada izleyiciler de çekilişler aracılığıyla ödüller kazanabilecek. Turnuva 27 – 28 Eylül tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Hakkında Sezer Daştan

Sezer bir teknoloji dostu ve hayranıdır. Teknoloji ile haşir neşir olur. Uğraşırken büyük keyif alır ve zamanın nasıl geçtiğini anlamaz. Call of Duty'nin büyük hayranıdır. Aynı zamanda The Last OF Us manyağı bir kişiliktir. PC ve PS4 platformlarını kullanır