Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Playstation 4 İçin Yeni Güncelleme Yolda

Playstation 4 İçin Yeni Güncelleme Yolda

Playstation-4-PS4-Logo

Bugün itibarı ile PlayStation Blog da yayınlandığı üzere Ps4 e gelecek olan 2.0 güncellemesinin detayları belli oldu. Eklenecek özellikler şu şekilde;

1) USB müzik oynatıcı: Artık oyuncular, oyun oynarken arka planda kendi müziklerini çalabilecekler. Müzik yüklenmiş bir usb stick Ps4’e bağlandığı vakit Music Player bunu algılayacak ve yeni bir seçenek sunacak. Desteklenen formatlar ise şimdilik şu şekilde: MP3, MP4, M4A, 3GP. Usb’den konsol harddiskine ise medya kopyalanamayacağı ayrıca not düşülmüş.

2) Temalar: Ps3’ün ayarlarından aşina olduğumuz temalar geri geliyor. Aynı zamanda ana ekrandaki arka plan duvar kağıdı da 7 seçenekten biri ile değiştirilebilecek.

3) Tanıyor Olabileceğin Kişiler: What’s New ekranında artık Facebook tarzı tanıyor olabileceğimiz arkadaş önerileri göreceğiz.

4) Konsol Üzerinden Yapılacak Canlı Yayın Konusunda Geliştirmeler:  Live From Playstation uygulamasında, Ps4 sahipleri, Playstation tarafından yapılan resmi yayınları da içeren önerilen kanallardan birini, arkadaş listesindeki oyuncuların yaptıkları yayınları ya da kendi takip ettiği kanallardan birini seçebilecek ve izleyebilecek. Aynı zamanda Live From Playstation uygulaması, arama filtrelerine ve eski yayınları izlemeye de olanak sunacak.

5) İçerik Alanı Ve Kütüphane: Ps4’ün, kullanıcının son kullandığı uygulamaları ve oyunları gösteren İçerik Alanı, içeriğe kolay ve çabuk ulaşım sağlamak için tekrar dizayn edilecek. Bu bölüm artık en son kullanılan 15 öğeyi gösterecek ve diğer öğeler kullanıcının Kütüphane’sinde saklanacak.  Ps4’deki Kütüphane, gelişmiş arama ve düzenleme olanakları sunacak. İçerikler tür (oyun, uygulama, Tv), isim (a’dan z’ye ya da z’den a’ya), en son kullanılan ya da yükleme zamanı olarak ayrılacak.

6) Geliştirilmiş Sesli Komutlar: Şimdilik sadece İngilizce dilini destekleyen bu komutlar kullanılarak  Ps4’ün kullanım rahatlığı artırılacak. Oyuncular, “Playstation” komutu ile sesli komutu başlatabilecek, “All Commands” (tüm komutlar) komutu ile de tüm mevcut komutları listeleyebilecekler. Canlı yayın için eklenen bazı yeni komutlar ise şöyle; “Start Broadcast” (yayını başlat), “End Broadcast” (yayını durdur), ve “Find Face” (yüzü bul).

7) Kütüphaneye Ekleme: Playstation Plus sahiplerine bedava sunulan oyunlar artık Kütüphaneye Ekle butonuna sahip olacak. Bu şekilde oyunları indirmeden hesabınıza ekleyebileceksiniz.

8) Yedekleme: Ps4 üzerindeki veriler artık USB yardımı ile yedeklenip geri yüklenebilecek. Bu yedekleme, ayarlar, kayıt dosyaları, ekran görüntüleri, video klipler, indirme verileri de dahil konsol üzerindeki tüm verileri kapsayacak.

 

Bu güncelleme ile Ps4’e epey yenilik ve iyileştirme geleceği kesin. Her ne kadar ülkemizde çok kullanamasak da konsolun birazcık sosyal yönüne ağırlık verilmiş. Umarım ileride biz de bu güncellemelerin tadını tam olarak çıkartabiliriz.

 

 

Hakkında Murat Gençoğlu

Doğuştan Horde, ölümüne Corleone, sonuna kadar Marvel'cı bir Rock'n Roll şövalyesi. Konsol oyuncusu, Persona serisine tapar. İstediğiniz platformda bulmak için sihirli kelime: @welmour
  • Dogan Reis

    İçerik alanı için beklediğim güncelleme geliyor nihayet.. :)