Anasayfa / Kategori / Oyun Muhabbeti / PlayStation 3 Tavsiye Oyunlar!

PlayStation 3 Tavsiye Oyunlar!

PlayStation 3

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz üzere PlayStation 3 her ne kadar artık önemini yitirmiş olsada satışları resmi olarak halen devam ediyor. Bugün sizlere PlayStation 3’de oynamanız gereken bir kaç oyundan bahsedeceğim. İlk önce bu oyunları liste halinde sıralamak gerekirse;

 • The Last Of Us (Türkçe Altyazı)
 • Beyond: Two Souls (Türkçe Altyazı)
 • GTA Five (İngilizce)

Dahada devam ediyor ancak ben bugün bu üçlü’den bahsedeceğim öncelikle;

 • The Last Of Us

TheLastofUs_feature

Aksiyon, Macera, Gerilim tarzı oyun oynamayı sevenlere kesinlikle düşünmeden almasını tavsiye edeceğim oyunların en başında gelen The Last Of Us gerek senaryosu gerek grafiği gerekse ses bakımından oyunu bire bir yaşamamızı sağlayan ve aynı zamanda üst seviyede bağımlılık yaratan oyunlardan birtanesidir. Oyunda üst seviyede ki yapay zeka ve bunun yanı sıra silah yokluğu oyuna ayrı bir zevk katıyor. Oyun hakkında kısaca bilgi verecek olursak; Oyunumuz da iki ana karekteri yönetiyoruz bu karekterler Ellie ve Joel.  Joel daha önceden kızını kaybetmiş üzüntülü ve bitkin bir baba Ellie ise dünyanın kaderini değiştirecek tek kişi! Bu ikilinin yollarının kesişmesi sonucunda yaşadıklarını konu alan oyunu oynamanızı kesinlikle tavsiye ediyorum.

 • Beyond: Two Souls

untitled_drawing_by_acersense-d6d7kxw

Bilim kurgu oyunları ile aranız haşir neşir ise ve aksiyon seviyorsanız bu oyun tam size göre! Beyond: Two Souls içeride The Last Of Us’da olduğu gibi 2 ana karekter var bu karekletler; Jodie ve Aiden. Oyun hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse Jodie’nin üvey ailesi o küçükken özel güçlere sahip olduğunun farkına varıyorlar ve bu durumda korkarak Jodie bir Araştırma Hastanesine götürüyorlar ve oyunun Tüm serüveni  burada başlıyor.  Jodie’nin özel güçlerini kullanmak isteyen devlet onu bir Ajan olarak yetiştiriyor.

Dipnot: Duygusal oyunlar seven arkadaşlarda oynayabilirler.

 • GTA 5

GIGA YouTube-Thumbnail-Maske

Bu oyundan aslında çok fazla bahsetmeme gerek bile yok bir çok serisini oynadığınızı düşünüyorum veya öyle tahmin ediyorum. Oyunların babası olarak görülen GTA serisinin bu oyunundada harikalar yaratıyor. Oyun içerisinde yapay zeka ve gerçekciliğin vermiş olduğu çok ayrı bir zevk var şu zamana kadar oynadığınız tüm Özgür veya Geniş Dünya oyunlarını unutun! Tahtı almak için gelen GTA Five yine zirveye çıkmayı başarıyor. Oyun hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse oyun içerisinde 3 ana karekteri yönetiyoruz ve herzaman ki Gta serilerinde olduğu gibi görevler yapıyoruz yalnız bu oyunun diğer Gta serilerinden bir çok farklı yönü var bunlar istediğimiz kareketleri seçme, her karekterin ayrı özelliği…  Eğer haşen Gta 5’i oynamadıysanız hemen alın ve oynayın! :)

 

Yazı hakkında açıklama: Oyun senaryoları hakkında olabildiği kadar az bilgi vermeye çalıştım ki oynayacak arkadaşlar oyunun tadını çıkartsınlar ve bu oyunları lütfen Orjinal  alıp oynayın.

 

Hakkında Boran KARADENİZ

Bir çok alanda kendini geliştirmiş, orta derecede PHP bilgisine sahip oyunlar ile arası haşir neşir olan mütevazi kendi halinde blog yazarı. :)
 • The Walking Dead Reyiz

  Fifa 15 Yada Pes 15 onlar eklenmez mi?

 • lovers10thesun

  PS4’e beyond two souls gelecek mi bilmiyorum ama diğer oyunlar zaten PS4’e gelmiş bulunmakta bir bu eksik ve merakla beklediğim oyunlardan bunun için PS3’te alamam ki bir an önce çıksada özlemimi gidersem youtube’dan videolarını bile izlemiyorum spoiler yememek için yani o kadar söyliyeyim

 • http://steamcommunity.com/profiles/76561198080827113/ Sleepless

  God of War da eklenmez mi ?

 • kyazlar

  Hikaye bakımından Uncharted 3’ün de bu oyunlarla yarışacağını düşünüyorum. Böyle bir listeye rahatça eklenebilir bir oyun Uncharted.

  • Mursel

   Unc. çok iyi bir oyun ama bunların hikayesi (daha doğrusu hikaye anlatımı) ile yarışamaz özellikle last of us ve beyond two souls

 • http://www.nipponyume.net/ Hasan Kalaman

  GTA 5 Türkçe olmadığından yok. Yakında sizin çevirinizle bilgisayarda oynamak için PS3 versiyonunu almadım.. Sony 2 oyununda Türkçe çıkaracağını duyurduğunda oyunları çıktığı zaman aldım.