Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Outlast 2 Geliştiriliyor

Outlast 2 Geliştiriliyor

outlast-27875-1920x1080

Özenle hazırlanmış yeni bir korku oyunu…

Oustlast, 2013’ün son çeyreğinde piyasaya çıkmış ve bağımsız yapımcı Red Barrels tarafından geliştirilmiş bir korku oyunudur. “Miles Upshur” adındaki gazetecinin yaşadığı olayları anlatan Outlast, çıkışının ardından oyuncular tarafından çok beğenilmişti. Firma bu başarının ardından ikinci oyun üzerinde çalıştığını duyurdu.

Yeni oyunun haberi Red Barrels’in kurucularından Philippe Morin’den geldi. “Outlast’ı Xbox için revize ettikten sonra gelişmeleri takip edeceğiz ve duruma göre hareket edeceğiz.” diyen Morin, “Tabi ki 2. oyunu geliştiriyoruz.” diyerek yeni oyunu doğruladı.

Morin, yeni oyun hakkında hiç ayrıntı vermezken “Bir korku oyunun eğlenceli yanı keşif duygusu ve  ‘Ne oluyor lan burada!’ diyerek olayları anlamaktır.” diyerek oyun yaparken neyi amaçladıklarını açıklamaya çalıştı.

“Yeni oyun yine hayatta kalma ve korku türünde olacak. Benzer bir evrende geçecek fakat karakterler ve olaylar farklı olacak.” diyen kurucu Morin, “Bir gün Mount Massive’e dönmeyi umut ediyorum fakat şimdilik yeni projeler düşünüyorum ve farklı şeyler yapmak istiyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

last

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
  • Alp

    İlk oyunu çok feciydi yerimde duramamıştım her anı tırstırmıştı :) bakalım ikincisi nasıl olacak.