Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Nexus 6 ile ilgili yeni bir söylenti daha

Nexus 6 ile ilgili yeni bir söylenti daha

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Google’ın bundan sonra ucuz telefon üretimine daha çok önem vereceğini aktarmıştık. Bugün gelen yeni bir haberde, bu söylemimizi destekler nitelikte.

Google’a yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinin haberine göre teknoloji devi, yıl sonunda tanıtmayı amaçladığı Nexus 6′yı olabilecek en uygun fiyata satışa sunmanın hesaplarını yapıyormuş. Ancak Google’ın bunu yaparken kaliteden de ödün vermek gibi bir niyeti bulunmuyor.

nexus

Öyleki aynı haberde, yeni Nexus 6′nın 64 bitlik bir işlemciye sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca yine işlemci olarak en az 2GHz’lik 8 çekirdeklik bir setin kullanılacağı belirtiliyor. Google’ın 100$ altı hedefini bu özelliklerle sağlayabilmesi ne kadar mümkün onu ancak resmi açıklamalardan sonra anlayabiliriz. Ancak eğer söylentiler doğruysa ve Nexus 6 bu özelliklerle 100$ altı bir fiyatla satışa sunulursa, işte o zaman akıllı telefon sektörü oldukça karışacaktır.

Kaynak: Techno-Labs

Yazar: Uğur Tufan Tarih: 26 Nisan 2014 Cumartesi

Hakkında Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.