Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Metro 2033 Redux için İlk Gün Yaması

Metro 2033 Redux için İlk Gün Yaması

033716

İlk gün güncellemesi ile oyunda görsel iyileştirmeler yapıldı.

2010 yılında Dmitry Glukhovsky’nin aynı isimli kitabından esinlenilerek 4A Games  tarafından geliştirilen THQ tarafından dağıtılan Metro 2033, geçen yılların ardından “Redux”  adıyla  Salı günü Steam’de yeniden yerini almıştı. Oyun satışa çıktıktan hemen sonra gelen 1.2GB boyutundaki güncelleme ile oyunda bazı sahnelerde ışık ve atmosfer iyileştirmeleri yapıldı.

Bu güncelleme ışıklandırma motorundaki bir görüntü iyileştirmesidir. Eski görünüm ile karşılaştırıldığında farkı çok iyi anlayabileceğinize eminim.

Metro-Redux

Son olarak bu yenileme işleminin sadece ilk oyun için değil “Metro:Last Light” için de yapıldığını belirtelim. Last Light ilk çıktığı dönemde bir çok sağlam sistemi zorlamasıyla olay olmuştu. Fakat Last Light çıkalı bir sene olmuşken böyle bir yenilenme ne kadar fark yaratır veya kimler satın alır tartışılır ama açıklanan sistem gereksinimlerinde çok büyük bir değişiklik göremedik.

Oyunları Steam üzerinde  toplam 50$’a satılıyor. Satın almak için BURAYA tıklayın.

 

NOT: Videoya sağ tıklayarak yeni sekmede açabilirsiniz ve 720p kalitede izleyebilirsiniz.

Güncelleme Gelmeden

Güncellemeden Sonra

 
Bir Diğer Sahne için

Güncelleme Gelmeden

Güncellemeden Sonra

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
 • Enes

  Türkçe yaması yokmu bu oyunun arkadaş ?

 • Furkan

  Ya arkadaş yeni nesil geldi eski oyunları ısıtıp ısıtıp gene karşımıza koyuyolar yeni oyun yapsalardılar ya

  • Burak Demirocak

   Bu o tarz bir birş ey değil kardeşim oynayamayanlar için büyük fırsat çok daha iyi grafiklar oynanabilirlik oprtimizasyan gizlilik ögesinin artması metro 2033 de olmayan adam bayıltma vs gibi şeyler eklendi ve gayet iyi

   • Furkan

    Arkadaşım ben genel konuştum bi çok oyun yeni nesle gelip duruyo bu da dahil bunun yerine yeni oyun gelmesini tercih ederim

    • Guest

     Adamlar zaten yeni nesle imdiden oyun çıkarmaya başladılar hem bu o oyuonları ps3 te oynıyamaıyanlar için büyük fırsat ayrıca zaten yeni oyun olucak mesela Noughty Dog PS4 e özel oyunlar yapıcak hemde iki tane ryse of rome vb zaten oyun çıkıyor ve yeni bir oyun yapmakla bir oyunu yeni nesle uyarlamak arasında dağlar kadar fark var amacım sana karsı çıkmak değil.

 • Mehmet Eren Celik

  Technogame ekibi olarak metro 2033 ve last light a yapılan türkçe yamaları redux sürümüne aktarma şansınız var mı?

  • Furkan

   2 yamayıda yapan technogame ekibi değil o yüzden pek mümkün değil ama belki yaparlar

 • Kenny

  bir bakayım dedim ( evet heryerdeyim 😀 )