Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / İşte LG G3′ün muhtemel ekranı!

İşte LG G3′ün muhtemel ekranı!

Güney Koreli teknoloji devi LG Electronics, yeni cihazlarında kullanmayı planladığı AH-PS-LCD ekranını tanıttı. Quad HD olarak nitelendirilen 5.5 inç ekran, LG’nin bir sonraki amiral gemisi LG G3′de de kullanılacak.

lg g3

Bildiğiniz gibi G3′ün 27 Mayısta tanıtılması planlanıyor. İşte tanıtım tarihine bu kadar kısa bir süre kalması, artık LG’nin de bir şeyleri açıklaması sonucunu doğurmuş olsa gerek. LG tarafından bizzat yapılan açıklamada, yeni Quad HD ekranın G3′de kullanıldığı doğrulandı. Bunun manası, yeni amiral geminin 2560×1440 ekran çözünürlüğüne sahip olacağı. Bunun bir diğer manası ise, 538ppi gibi süper bir keskinlik değerinin bulunacak olması.

Bakalım 27 Mayıs’a kadar Güney Koreli firma bu konuyla ilgili yeni açıklamalar yapacak mı? Yoksa genelde yaptığı gibi ortalığın söylentilerle dolmasına izin mi verecek?

Kaynak: Techno-Labs

Yazar: Uğur Tufan Tarih: 8 Mayıs 2014 Perşembe

Hakkında Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.