Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / iPod Touch Güncellendi

iPod Touch Güncellendi

iPod TouchGeçtiğimiz hafta, Apple’ın 5.Nesil iPod Touch modelinde fiyat ve donanım bakımından yaptığı değişiklikler bu hafta itibariyle ülkemizin Apple Store’unda satışa sunuldu.

iPod Touch serisinde belkide en önemli gelişme olarak sayabileceğimiz gelişme ise 16Gb’lik modelinin 5Mp iSight arka kamerasıyla buluşması oldu.Kamera ise beraberinde Led flaş ve 30 Kare/Saniye Full Hd video kaydını getirdi.Ayrıca 16Gb’lik sürüme Pembe,Sarı,Mavi ve Product Red renk seçenekleri dahil edildi. Product Red nedir? diye soracak olursanız bu renk seçeneğini kullanmanız halinde Apple tarafından otomatik olarak satın alımınız verdiğiniz paranın bir kısmını AIDS’le mücadele Global Fund’e aktarır.

Biz tüketicileri yakından ilgilendiren diğer bir konu ise şüphesiz  ki fiyat konusu.Yapılan bu güncelleme fiyatlara neredeyse* 100 Dolarlık bir indirim olarak yansımış.Ülkemizde ise bu indirim çok fazla yansıtılmış değil.16Gb 579,00Tl , 32Gb 699Tl, 64Gb kapasiteli sürüm ise Apple tarafından 849Tl olarak belirlenmiş.Tüketicilerin iPod Touch’larını gün geçtikçe daha fazla kullanması ve bunun beraberinde  dosya botularının gün geçtikçe artması 16 Gb’lik sürümünün ne kadar tercih edilebileceği sorusunu şüphesiz ki gündeme getiriyor.

*16 Gb 199 Dolar, 32 Gb 249 dolar, 64 Gb 299 dolar.

 

 

 

 

Hakkında Mert Mesut Demir

17 Yaşında, Büyük Bir Apple Hayranı.Steamda zaman geçirmeyi seven kişilik.Simülasyon oyunlarını seven ve zamanının büyük bir çoğunu SuperPower 2 oynayarak geçiren isim.Steam üzerinden ekleyebilirsiniz nick kolerak8 ^^.