Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / iOS 8 Yayınlanma Tarihi

iOS 8 Yayınlanma Tarihi

321

Apple’ın yepyeni işletim sisteminin yayınlanma saati belli oldu!

Apple’ın Android camiasına karşı en büyük kozu hiç şüphesiz yazılım güncelleştirmeleridir. Firma tüm cihazlarına en hızlı ve en kararlı yazılımı sunmak istiyor ve aynı zamanda kullanıcılarının güvenliğini de önemsiyor (mesela iCloud). Bir hafta önce büyük bir konferans ile yeni telefonlarını ve yeni işletim sistemini lanse eden Apple, yazılım güncellemesinin 17 Eylül’de çıkacağı müjdesini vermişti.

17 Eylül 2014 (yarın) akşam, saat 20.00 gibi güncellemeleri kontrol etmenizde yarar var.  Yaklaşık 2GB boyutundaki güncellemeyi aynı anda tüm dünyadaki Apple kullanıcıları indirmeye çalışacağı için sunuculara aşırı yüklenme gibi teknik sorunlar oluşabilir. Bundan dolayı birkaç saatlik aksama yaşanabilir.

iOS 8, iPhone 4S, iPhone 5, iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerine gelecek. Bunların yanında iPad 3, iPad Air, iPad Mini ve iPad Mini Retina tablet modelleri de güncellemeden nasibini alacak. Yeni nesil cihazlar direkt güncel sistemle piyasaya çıkacak.

Bir başka konu ise güncellemenin iPhone4S‘e yarayıp yaramayacağıdır. iPhone4S kullanıcıları, iOS 7 çıktığında iPhone4 kullanıcılarının yaşadığı sorunları yaşamaktan korkuyor. Bu konuda yetkililerden gelen açıklamalar yüreklere su serpti(!) Geçmişte yaşanan sorunların yaşanmayacağını ve sistemin iPhone4S için optimize (uygun şekilde düzenleme) edildiğini söylediler. Mantıklı düşünün, hangi firma kendi topuğuna sıkar? Elbette “Biz en iyisini yaptık!” diyecekler. Gelecek güncelleme ile telefonlarınız kullanılamaz şekilde yavaşlayabilir. Araştırma yapmadan, yükleyen kişilerin görüşlerini almadan yüklemenizi pek tavsiye etmiyoruz. Uyarması bizden, önlem almak sizden. 😉

Teknolojiyle kalın!

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.