Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Gta 5 Pc İçin Neden Geç Çıkacak?

Gta 5 Pc İçin Neden Geç Çıkacak?

GTA-V_chop_1920x1080

Geçtiğimiz günlerde Ps4, Xbox One ve Pc için çıkış tarihleri açıklanan Grand Theft Auto Five’In Pc sürümünün neden diğerlerine nazaran daha geç çıkacağı konusunda Rockstar Games kanadından bir açıklama geldi.Rockstar Games “Gta 5’in geliştirmekte olduğumuz yeni versiyonu için oyuncuların heycanlandığını gördüğümüze sevindik.Ancak herşeyin çok iyi olduğuna emin olabilmemiz için biraz daha zaman gerekiyor” açıklamasını yaptı. Peki siz bu gecikme hakkında ne düşünüyorsunuz? düşünce ve görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin ^^.

Hakkında Mert Mesut Demir

17 Yaşında, Büyük Bir Apple Hayranı.Steamda zaman geçirmeyi seven kişilik.Simülasyon oyunlarını seven ve zamanının büyük bir çoğunu SuperPower 2 oynayarak geçiren isim.Steam üzerinden ekleyebilirsiniz nick kolerak8 ^^.
 • aada

  Tam optimize edemediler heralde, oyunun pc versiyonunu bu yüzden ertelediler.

 • Ali Veli

  Sony ve Microsoft firmaları rockstara para veriyor.Yüklü miktarlarda.Adamlar diyor ki kardeşim ben sana şu kadar ödeme yapıcam konsola daha erken çıkar oyunu.Rockstarda tamam kardeşim benim sen paradan haber ver diyor.Olan olay bu.Arkadaşlarında söyledigi gibi insanlar erken çıkmanın verdiği psikoloji ile pc lerini geliştireceklerine konsol alıyorlar hem kafam rahat olur kasma derdi olmaz diyorlar.Ve konsol firmaları verdikleri paradan daha fazlasını kazanıyorlar kısa sürede.OLay bu.

 • Oğuz Gürsel

  gta4teki gibi port edilmiş oyun olmayacakmış, o yüzden yeni nesil için sıfırdan aynı şehri, aynı senaryoyu entegre etmişler. PC versiyonunda görüntü uzaklığını, detay seviyesini bilgisayar kaldırdığı kadar açabileceğiz. PS3 ve hatta PS4e göre daha ayrıntılı ve güzel grafikleri olmasına rağmen zamanındaki gta3(kasma problemleri) ve sonra çıkan vice city(grafikleri gta3ten daha güzel olmasına rağmen daha rahat oynatıyordu) gibi ortalama sistemlerde rahat çalışan bir oyun olacak. ayrıca pc versiyonunda mod editörü olacağı söylentisi var. radyolarda 100 yeni şarkı ve yeni aktiviteler… Ama bunların hiçbirisi aynı oyunun 16 ay gecikmesine bahane olamaz!!!

  • AnıL

   Gta 4’ün aksine çok stabil bir oyun sunacaklar size katılıyorum ..Yeni nesil konsolların x86, yani pc tabanlı olması sayesinde artık oyunlarda bariz bir optimize sıkıntısı görmeyeceğiz :) Hatta Max payne 3 ile aynı oyun motorunu kullandıklarını duymuştum doğruluğu nedir bilmiyorum ama eğer doğruysa GTA 5 açık oyun dünyası olduğu için, sadece ram den fazla isteyecektir.
   Diğerleri üç aşağı beş yukarı aynı olur kanaatindeyim..

 • Kaan

  amaç belli satış stratejisi ps4 ve xbox one sattırmak pc için 2 aydan fazla bir süre geciktirecek ki millet pc e para yatırmak yerine yeni konsollara yönelsin satışlar artsın özellikle pc kalitesi düşük olan arkadaşlar örnek veriyorum ekran kartı almak yerine konsola daha çok yönelecek yada gta 4 deki sorunlar yüzünden yine beceremezler benim pc kaldırmaz diyecek pc e para vermek yerine yeni çıktı alayım ne güzel konsol diyerek fikirleri değişecek ve birden konsola yönelecek vs. sonra pc e çıkacak yine satış yapacaklar zaten ama şahsen gelse de alsam diye bakarken almaktan vazgeçtim doğal olarak oynamayacam da (çeviriyi iptal edebilirsiniz :D), her şey oyunu yapmakla bitmiyor oyun ne kadar güzel olursa olsun benim için bu saatten sonra bir anlamı yok, zaman bulduk oynayacak oyun mu kalmadı ? zaten şu zamana kadar yaşatmadığı saçmalık sorun olmadı rockstarın millet crackli 2 tık girerken biz paramızla rezil olduk nefret ettiğim bir firmaydı zaten oyun güzel derken ondanda soğuttular tekrar bu hamle ile

 • batuhan

  napolyonun da dediği gibi para para para tek neden bu

 • Taha

  Amaçları hem konsol sattırmak hem de nasıl olsa yeni konsollar kırılamıyor herkes eli mahkum orijinal oyuna para bayılacak düşüncesiyle ilerlemek ve PS3 ile XBOX ta ki gibi bir başarıyı yakalamaya çalışmak. Hele ki GTA IV te de böyle bir şey yapılmışsa sanırım PC ye çıkacak oyundan iyi bir stabilite beklemesin kimse. İnşallah bu dediklerimiz olmaz da Rockstar bizi şaşırtır.

 • Dante

  Gta 4 Tede Aynısını Dediler Bakın Alta Okuyun

 • Halil Talha Akçelik

  Adamlar Ne Diyorsa Doğrudur Beyler Ama Doğru Konsol Da Sattırmak Amacı Yapıyorlar Ama Ne Yapalım Bekliyeceğiz

 • AnıL

  Kesinlikle yalan..Amaçları yeni nesil konsolları daha fazla sattırtmak özellikle de ps4’ü sony ve xbox ile anlaşma yapıldığı düşüncesindeyim konsol satışları artsın diye..Pc ye çıkarmalarındaki tek neden ise, pc donanımı satan firmalarla olan ticari anlaşmalarıdır.. Düşünsenize R* anlaşmasa, öbürü anlaşmasa, beriki anlaşmasa ekrankartı vs vs donanım satan firmalar neyden ekmek yiyecek ?

 • samet

  Bence Rockstar PC oyuncularına eziyet çektirmeyi seviyor 😀 😀

 • Isa

  Bana göre Rockstar, “Birkaç bin konsol daha sattıralım ^^” durumunu böyle açıklamış.