Anasayfa / Kategori / Tanıtım ve İnceleme / GREY GOO İNCELEME

GREY GOO İNCELEME

DUNYALIDAN KORKAN UZAYLI…..

Merhaba sevgili Technogame takipçileri. Bu oyun benim gibi eski oyuncuların gözünü yaşartacak cinsten bir oyun. Çünkü Grey Goo eski Westwood ( Red Alert 2 ) çalışanlarının kurduğu Petroglyph stüdyolarından yapıldı. Belkide bir çok oyuncunun strateji ile tanışmasını sağlayan bir oyun du Red Alert. Temel strateji kurallarıyla ( Kaynak topla, birim üret, Savaş ) mantığı ile oynanıyordu. Bu oyunda aynen Red alert gibi bu temel üzerine kurulu. Bizim özlemle andıgımız strateji sessiz sedasız gelen bir oyun olmuş.

Oyunda 3 ırkı yönetebiliyoruz. Sırasıyla BETA ( Uzaylı), HUMAN ( İnsan ) ve GOO ( Nano Robotlar). Bütün ırkların 5 er adet görevi var. BETA lar ana gezegenlerinden Goo lar yüzünden kaçan, başka gezegende kendilerini toparlamaya çalışan uzaylı yaratıklar.

Humanlar ise en teknolojik ırk, koloniler şeklinde uzaya yayılmışlar. Hikayede ise koloni komutanı japon Lucy ablamız önderliğinde BETA ların bulunduğu gezegene iniyoruz.

Goo görevleri ise en ilginç olani. Bu ırk insanların zamanında uzaya gönderdikleri nano makineler. Bunlarda daha sonra isyan edip yaşayan herşeyi yok etme moduna giriyorlar.

 

Grafikler çok güzel olmuş ama oyun biraz zor. Hele de son görev ağlatıyor resmen. BETA ve HUMAN ların oynayış sistemleri aynı. Üs kur, kaynak topla. Ancak Goo daki oynayış mekaniği farklı. Mother Goo lar kaynakların üzerindeyken canları doluyor ve bölünebiliyorlar. Bölünmüş parçalardanda birim üretebiliyoruz. Gayet ilginç bir sistem olmuş.

Oyun kesinlikle GZS severler için bulunmaz fırsat. Hemen alıp oynayın. Anılarınız yeniden canlansın.

Kendinize iyi bakın arkadaşlar. Oyunsuz kalmayın…

Ozan KÖSEOĞLU                                                8/10

Hakkında Ozan Köseoğlu

  • protego

    Bu oyun çevrilir mi acaba? Zira böyle real time strateji oyunları kolay kolay gelmiyor. Heleki RA2’nin yapımcıları..

    • ozankoseoglu

      Oyun çok çok güzel ,çeviri yaparsanız yeni nesilin stratejiye başlama oyunu bile olabilir. Tek eksiği rütbe sistemi yok