Grand Theft Auto V PC Yeniden Ertelendi !

Grand Theft Auto 5’in PC yeniden ertelendi !

Grand Theft Auto 5’in PC sürümünün çıkış tarihi yeniden ertelendi. Rockstar, yaptığı resmi açıklama ile oyunculardan özür diledi ama özür, özür nereye kadar. Bu GTA 5’in PC sürümünün çıkışının ilk ertelenişi değil. GTA 5’in yeni resmi çıkış tarihinin 24 Mart’tan 14 Nisan’a ertelendiğini söyleyen Rockstar, açıklama olarakta şunları söyledi:

“Dünya çapında oyunun çıkması için gün sayan PC oyuncularından özür dileriz, fakat oyunun son düzeltmelerinin yapılması ve hem Heist, hem de GTA Online deneyiminin PC sürümü çıkar çıkmaz sorunsuz olması için biraz daha zaman gerekti”

Belki dışarıdan bakıldığında 20 gün uzun bir erteleme değil, fakat ertelene ertelene PC oyuncularına saç baş yoldurtan Rockstar. Oyunu bekleyenlerin gösterdiği yoğun tepkiye karşın GTA 5’i ön sipariş yapanlara ekstra olarak oyun içi 200.000$ vereceğini açıkladı. PC sürümünün bu kadar ertelenmesinde elbette konsollarda olmayan yeni nesil 4K grafiklerinin payı var. Oyun çıktığı zaman iyi optimize edilmiş olmazsa o zaman Rockstar’ın imajı ciddi zarar görebilir. Şuan da bile Rockstar’ ın resmi sitesine ve sosyal paylaşım platformlarına binlerce isyan içeren yorum yazılmış durumda.

Şunu da hatırlatmakta fayda var. GTA 5’in daha önce açıklanan resmi çıkış tarihleri sırasıyla şu şekildedir. 27 Ocak, 24 Mart, 14 Nisan.

Heist 10 Mart’ta Çıkacak !

Bununla beraber Heist DLC‘sinin konsollara 10 Mart’ta çıkacağı da Rockstar tarafından açıklandı. GTA Online’ın oynanış ve multiplayer gücünü desteklemek için tarihi biraz daha ileriye çektiklerini söyleyen Rockstar buna telafi olması için Online Heist’ten birkaç ekran görüntüsü yayınladı. Aşağıdakiler Heist DLC’sinin görüntüleridir.

PC Sürümü ile ilgili henüz yeni bir bilgi yok.

 

Written by: Haşim Kışla

17 yaşında lise 3.sınıf öğrencisi. 8 yaşından bu yana PC oyunları ve donanım, haber gibi şeylerle ilgilenen. Tasarım ve bilgisayarın teknik & donanım alanında kendini geliştirmiş.TechnoGame'de editör - yazar bir kardeşiniz.

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun