Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Grand Theft Auto V PC Yeniden Ertelendi !

Grand Theft Auto V PC Yeniden Ertelendi !

Grand Theft Auto 5’in PC yeniden ertelendi !

Grand Theft Auto 5’in PC sürümünün çıkış tarihi yeniden ertelendi. Rockstar, yaptığı resmi açıklama ile oyunculardan özür diledi ama özür, özür nereye kadar. Bu GTA 5’in PC sürümünün çıkışının ilk ertelenişi değil. GTA 5’in yeni resmi çıkış tarihinin 24 Mart’tan 14 Nisan’a ertelendiğini söyleyen Rockstar, açıklama olarakta şunları söyledi:

“Dünya çapında oyunun çıkması için gün sayan PC oyuncularından özür dileriz, fakat oyunun son düzeltmelerinin yapılması ve hem Heist, hem de GTA Online deneyiminin PC sürümü çıkar çıkmaz sorunsuz olması için biraz daha zaman gerekti”

Belki dışarıdan bakıldığında 20 gün uzun bir erteleme değil, fakat ertelene ertelene PC oyuncularına saç baş yoldurtan Rockstar. Oyunu bekleyenlerin gösterdiği yoğun tepkiye karşın GTA 5’i ön sipariş yapanlara ekstra olarak oyun içi 200.000$ vereceğini açıkladı. PC sürümünün bu kadar ertelenmesinde elbette konsollarda olmayan yeni nesil 4K grafiklerinin payı var. Oyun çıktığı zaman iyi optimize edilmiş olmazsa o zaman Rockstar’ın imajı ciddi zarar görebilir. Şuan da bile Rockstar’ ın resmi sitesine ve sosyal paylaşım platformlarına binlerce isyan içeren yorum yazılmış durumda.

Şunu da hatırlatmakta fayda var. GTA 5’in daha önce açıklanan resmi çıkış tarihleri sırasıyla şu şekildedir. 27 Ocak, 24 Mart, 14 Nisan.

Heist 10 Mart’ta Çıkacak !

Bununla beraber Heist DLC‘sinin konsollara 10 Mart’ta çıkacağı da Rockstar tarafından açıklandı. GTA Online’ın oynanış ve multiplayer gücünü desteklemek için tarihi biraz daha ileriye çektiklerini söyleyen Rockstar buna telafi olması için Online Heist’ten birkaç ekran görüntüsü yayınladı. Aşağıdakiler Heist DLC’sinin görüntüleridir.

PC Sürümü ile ilgili henüz yeni bir bilgi yok.

 

Hakkında Haşim Kışla

17 yaşında lise 3.sınıf öğrencisi. 8 yaşından bu yana PC oyunları ve donanım, haber gibi şeylerle ilgilenen. Tasarım ve bilgisayarın teknik & donanım alanında kendini geliştirmiş.TechnoGame'de editör - yazar bir kardeşiniz.
 • Skrillex

  3 ay daha ertelense yine yamayı yetiştiremeyeceksiniz diye tahmin ediyorum, adamlar sizi düşünüyor ama son zamanlarda çok ağıra aldınız artık adamların ertelemesi bile fayda etmez 😀

  • okuyucu

   Yama şu anda çıksa ne işine yarayacak ?? Dosyayı açıp kitap gibi okuyacakmısın :)

   • Skrillex

    Hayırda şimdi nisana kadar bu yama hala %91 diyelim, 1 ay sonra bitirdiler diyelim, 1 ayda aktarılması diyelim, yine 2-3 ay bekleyeceğiz zaman kaybı çok olur onun için…

    • freeman1930

     Doğma mış çocuğa dön dikin diyor arkadaş :)

  • http://www.alicansaglam.com/ Alican Sağlam

   Defalarca söyledik ama bir kez daha söyleyelim. PC sürümü çıktığında dahil olacak DLC ile senaryo uzayacak. Yaklaşık olarak normal senaryonun çeyreği kadar büyüyecek. Oyun çıktıktan sonra biz eklenen kısmı çevireceğiz, test edeceğiz ve sizlerin huzuruna sunacağız. Yani orada yazan %91’e takılmayın. Önemli olan şey oyun çıktıktan sonra eklenecek kısım… Biz eklenen kısmı çevirip gerekli testleri yaptıktan sonra yayınlayacağız. Senaryo tarafımıza çevrilmek üzere gönderilmediği için oyun çıktıktan sonra çevirme imkanı bulacağız ancak.

   Başladığımızdan beri 1000 sayfalık senaryoyu çevirdik. Buna çeyreğinin ekleneceğini düşününce test edilecek senaryoyu belki hayal edebilirsiniz. Testin ne kadar süreceği ise belli değil. Bu çevirinin henüz bitmemiş olması oyunun çıkmamasıyla alakalı, bizim çeviri hızımızla alakalı değil.

   • kaan06

    Abi Pc sürümü çıktımı dlcl gelcek ya senorya gta 4 giib arı bir senaryo mu gelcek yoksa senaryo devam mı etcek

 • ferdi demir

  Gta 5 Çıkmadan 6 yı çıkartacaklar :)

 • SouL Of The DeSeRT☪™

  Rockstar oyunu erteliyor 😀 Oyun parası vererek özür diliyor ama gerçek paraları kendi cebe indiriyor 😀 Tam bi komedi xD Bu gidişle oyunu ön sipariş alanlar dolar milyoneri olacak oyunda 😀 Kendinize bi yalı satın alın artık o oyun parasıyla xD

 • http://www.croteam.com/ serious sam 3

  anlaşıldı pc ye çıkmayacak

 • Kaan

  Bu Para bi 1 000 000 e gider siz bidaki yıla pcde bizde bidaki yıla heist ve türkçe yama :(

 • kaan06

  Oyunun ertelenmesi şaşırt mıyor hiç normal gibi geliyor artık kaç kere ertelendi

 • TC Mert Beyaz

  konsolum yok ama alacağım bu gidişle yıl oldu konsolcular sildi eskidi diye biz daha oynayamadık.Pc düzmeyi planlıyordum aslında ama soğuttular bu gidişle ps3 yada ps4 alıcam :) haber için sağol hocam.iyi akşamlar.

 • Berker

  A-aaaa hiç duymadım ilk senden öğreniyoruz haşim, nerden alıyorsun bu haberleri R* içinde tanıdıkların mı var(!)

  • http://technogame.net/ Haşim

   Oyunun ertelendiği açıklandığı dakika okudum haberi ve yazmaya başladım. Fakat sistemde ve sitemizde olan sorunlardan dolayı dün haber giremedik. Bunu bana mı bağlıyorsun !?

   • Berker

    Haşim kardeşim facebooktaki grup chat’a bi gelsene sen :)

 • Engin Dört

  Bu rockstar napıyor anlamış değilim.

 • Buse Uman

  Keşke “oyuna başladıyan ekstra 200.000$ verecek” deseydiniz.

  • http://technogame.net/ Haşim

   “oyun içi 200.000$ vereceğini açıkladı.” olarak değiştirildi.

 • DaiLLy*

  200.000$ çok iyi. Ona o parayı verecek herifi dövüp dövüp yarısına tuz basacaksın geberene kadar…