Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Google’dan Milyon $’lık Yarışma – The Little Box Challenge

Google’dan Milyon $’lık Yarışma – The Little Box Challenge

google ami

“Google Amca”mız zekice bir çalışma yapmış ve teknolojik bir sorunu işin ucuna ödül koyarak çözme yoluna gitmiş. Google bu yarışma ile İnventörün boyutunu küçültmek için gerekli teknolojiyi yarışma yaparak ürettirecek. Yani bizler proje hazırlayacağız ve sunacağız. Bu sayede büyük şirketler bunlar için uğraşmamız olacak. Alan memnun veren memnun güzel bir iş :)

Google, birçok alanda doğru akımı alternatif akıma çeviren inventör için akıllı bir çözüm bekliyor. “Bir piknik sepeti boyutundaki cihazı nasıl bir akıllı telefon boyutuna küçültebiliriz?” diye soruyor  ve bu soruya mantıklı cevabı olan herkese kapısı açık. Ülkemiz için de başvurular alınabiliyor.

IN__GOOGLE__1338298f

Google, bu önemli cihazın boyutunun bir problem olduğunu ve bunun çözülmesi gerektiğini vurguluyor. Bu cihazların boyutunun küçülmesinin bizlere güneş enerjili evler, daha verimli cihazlar kazandıracağını ve gezenin en uzak yerlerine bile elektrik enerjisini kullanarak gidebilmemizi sağlayacağını söylüyor.

Son olarak bunu yapanın 1 Milyon $ para ödülü alacağını ve sonraki yüzyıl için elektrik konusunda bir devrim yapılmasına yardım edeceğini söylüyorlar :)

Başvuru için son tarihin 30 Eylül 2014 olduğunu, seçilen 18 kişinin 21 Ekim 2015 tarihinde ABD’de sunum yapacaklarını ve kazananların da Ocak 2016’da açıklanacak…

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
  • http://technogame.net/ Nurullah Aktaş

    Elektrikçi olsam bu haberden sonra bir saat uyumam uğraşırım. Mert lafım sana 😛

  • Mert Mesut Demir

    Vay be…