Game of Thrones İnceleme

   TAHT OYUNUNUN OYUNU…

Merhaba Technogame.net okuyucuları. Öncelikle size belirtmekte fayda var; Bu oyunu oynamak için kesinlikle diziyi izlemeniz gerek. İzlememiş olanlar ne oyundan bir şey anlayabilirler nede bundan sonra yazdıklarımdan bir şey anlayabilirler.

Oyunumuzun yapımcısı Telltale Game olduğundan, yeni buldukları ve birçok oyunlarında kullandıkları ‘dizi izler gibi oyun izle’ mantığında bir oyun. Eski oyunlarınki ilk örnek ‘Wolf Amoung Us’ gibi ardından ünlü dizi ‘Walking Dead’ in oyunu ( 2.sezon yapıldı ) ardından ‘Tales from the Borderlands’ ve nihayetinde ‘Game Of Thrones’ olarak ve her geçen oyunda daha iyiye giderek oyunlarını sundular.

Oyunumuzun hikayesine gelirsek; oyunda dizide pek söz edilmeyen Forrester hanedanlığının hayatta kalma mücadelesini veriyor. Önce hanedanın lordunun yaveri olarak başlıyoruz. 6 bölümden oluşan oyun yaklaşık 2 saat sürüyor. Evet bu çok kısa bir oyun süresi ve olaylar geliştikçe oyunun tadı damağımızda kalıyor. Oyunun en büyük eksisi de bu yüzden veriliyor. Oyunda üç farklı kişiyi yöneterek dizi tadında, gerektiği yerlerde önemli kararlar vererek oyunu istediğimiz yönde değiştirerek oynayacağız. Oyunda bazı aksiyon sahnelerinde ekranın belirli yerlerinde çıkan tuşlara doğru basarak o anki olayın doğru geçmesini sağlıyoruz. Örneğin size sağ taraftan saldırmak isteyen bir asker yaklaşınca ekranda görünen sola geçme tuşuna basarsak, saldırıdan kaçabiliyoruz.

Oyunda dizideki karakterleri de görme şansını yakalıyoruz. Bu karakterleri dizideki aynı oyuncular seslendiriyor. Bu da benim gibi dizi fanatiklerinin son derece hoşuna gidiyor. Zaten diziyi izlemeden oyuna başlarsanız aşağıdaki puandan 1 puan düşün.

Oyunun müzikleri ise gayet güzel ve dizinin müziklerini aratmıyor. Grafikler klasik Telltale grafikleri. Gayet hoş. Hikayesi ise aynen dizideki gibi arada çok şaşırtıyor. Son olarak oyun klasik bir oyun. Hazır Türkçe yaması çıkmışken ( Technogame ekibi tarafından ) herkes alıp oynamalı.

Kendinize iyi bakın arkadaşlar. Oyunsuz kalmayın…

 

Ozan KÖSEOĞLU                                               PUAN : 7,3/10

Written by: Ozan Köseoğlu

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr