Anasayfa / Kategori / Tanıtım ve İnceleme / GAME OF THRONES BÖLÜM 2 İNCELEME

GAME OF THRONES BÖLÜM 2 İNCELEME

GAZA GELEN LORD …

Merhaba sevgili arkadaşlar. Yine bir Game of Thrones incelem yazısıyla karşınızdayım. Açık söylemek gerekirse bu ikinci bölüm öncekinden daha iyi olmuş. Zaten Telltale şirketi her bölümde üstüne katlayarakoyunu çok daha iyi hale getiriyor. Eğer ilk oyunu oynamamışsanız direk puana bakın ve gidin :-)

Önceki bölümde olduğu gibi Forrester hanesini yönetiyoruz. İlk oyunun sonlarında psikopat Ramsey Snow, kardeşimiz Ethan‘ı öldürüyor, diğer kardeşimizi de rehin alıyordu ( İlk oyunda yapılan seçimlere göre kız kardeşimiz ya da erkek kardeşimiz mapusa giriyor ). Ironwood’u kendi hanesine katmak isteyen Whitehill Hanedanlığı, Ramsey Snow‘un koruması altında düşmanları Forrester Hanedanlığını kuşatıyor. Bu kuşatmadan kurtulmak için büyük kız kardeş Mira, Savaştan yaralı halde kurtulmuş gaza gelen Lord Rodrik, sürgündeki ortanca erkek kardeş Asher ve ilk oyunda Forrester Hanedenlığı’na uşak olan Gregor Tuttle‘lı kontrol ediyoruz.

Mira ile Kings Land’de kralın nişanlısı Margaret Tyrell‘in hizmetkarı olarak ailemizi korumaya çalışıyoruz. Lord Rodrik olarak hanenin başına geçip kuşatma altındaki kalede dengeleri kurmaya çalışıyoruz. Asher olarak ise amcamızın haber verdiği olaylar sonucunda kiralık ordu bulmaya gidiyoruz. Gregor  olarak Duvar’a gidip kendimizi gece nöbetçisi olmaya adıyoruz.

Oyunun heyecanı son dakikaya kadar yükselen bir ivme gösteriyor ama son 5 dk ” Bu mu bölümün sonu ??!!!” olarak bitiyor. Sonu hariç herşeyi güzel olmuş. Müzikleri ise yine ilk oyundakinden çok daha iyi. Hatta oyunun sonunda Talia cenaze şarkısı bile söylüyor.

Kısacası oyun sürükleyici, hikaye anlatımı çok daha güzel. İlk oyunda diyaloglar ön plana çıkarken bu oyunda aksiyon daha artmış. Sonu hariç çok güzel olmuş. Heyecanla 3. bölümü bekliyoruz.

Oyunsuz Kalmayın….

 

Ozan KÖSEOĞLU                                                                                           Puan : 8.5

Hakkında Ozan Köseoğlu

  • DaiLLy*

    Oyunu incelemek için gerçekten çok geç kalınmış gereksiz olmuş. Ep3 fazla kalmadı :) İnceleme işinde yenisiniz galiba ama bu oyun hakkında bilgi edinmek için girseydim episode 1 hakkında full spoiler yemekten başka bir şey göremezdim. Zaten Ep2 yi incelemesine bakıcak kişi ep1 oynamıştır. Ama hatırlatma babında yapıcaksanız spoiler notu ile yazabilirdiniz. Sadece son kısım hariç full bölüm 1 ‘i anlatmışsınız. Reklam vermek istemiyorum ama diğer inceleme sitelerine bakarsanız game of thrones episode 2 inceleme yazın. İnceleme nasıl yapılabilir bilgi sahibi olursunuz. Zira siz ucuz olmayan bir ürünü satın alacağınız zaman ilk önce onun hakkında araştırma yaparsınız dimi ? Oyunlarda böyledir incelemeler ile az çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Güzel yönlerini – eksik yönlerini yazmalısınız. Grafik – ses – hikaye ve oynanış yönünden puan verebilirsiniz. Oyun hakkında bilgi içeren yazılar yazmalısınz. Bunu yazmaktaki amacım sizi kızdırmak değil sadece yardımcı olmak. Ben çok isterim ki umarım technogame sadece türkçe yama yapmakla kalmaz yamalarındaki gibi kaliteli, türkiyenin en iyi oyun incelemerinide yapar. Karşılıksız yapılan güzel yamaların yanında. Bu iştende yan gelir elde edilebilir. Saygılar…