Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Flappy Bird’ün Abisi Geliyor – Swing Copters

Flappy Bird’ün Abisi Geliyor – Swing Copters

Flappy-Bird-Successor-Swing-Copters

Daha sinir bozucu, daha zor, daha çok telefon kırdıracak !

Bu yılın başında aniden fenomen olan ve oynayanların neredeyse tamamını bağımlı yapan  Flappy Bird’ün yapımcısı boş durmamış ve yeni oyun için kolları sıvamış!

Mağazaya koyduktan sonra büyük üne kavuşan Flappy’i aniden mağazalardan kaldıran yapımcı “Dong Nguyen” için “Parayı aldı kayboldu.” söylentileri ortaya çıkmıştı. Ama bizimki yine oyun yapıyor. Zaten bir süre önce Flappy Bird de mağazada tekrar aktif olmuştu.

275x487xSwing-Copters-3-275x487.jpeg.pagespeed.ic.T6vxg12X0a

Yine Flappy gibi 8bitlik görsel açıdan bir şey sunmayan oyun kardeşine göre değerlendirilirse iyileştirilmiş :) Ayrıca bu oyunun en büyük özelliği yatay değil dikey hareket imkanı sunması. Yine “Aptal” bir kuş var ve tepesindeki pervane ile yukarı çıkıyoruz. Yine engelleri aşıp ucu bucağı olmayan oyunda rekor kırmaya çalışıyoruz.

Bana kalırsa bu oyun Flappy Bird gibi fenomen olmayacak ve yapımcı Nguyen’e de çok paralar kazandırmayacak. Çünkü yeni geliştirilen Swing Copters, Android ve iOS için 0.99$ fiyat etiketine sahip olacak. Bu fiyat belki hiçbir şey ama özellikle ülkemizde kredi kartı bilgisinin dahi verilmediğini düşünürsek oynanış sayısındaki düşüş aşağı yukarı belli olur.

swing-copters-400x339

Tabi Android kullanıcıları şanslı çünkü onlar mazağa dışından uygulama yükleyebilirler :) Fakat iOS kullanıcıları sadece Apple Mağazasından oyun yükleyebiliyorlar. Bu demek oluyor ki onlar satın alacak. Elbette onlar içinde çeşitli yöntemler var 😉

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.
  • HakanSVN

    Sorun olmaz torrentden beleşe indiririz 😀