Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Facebook yakında “Satın al” butonunu eklemeye hazırlanıyor!

Facebook yakında “Satın al” butonunu eklemeye hazırlanıyor!

Hayatımızın her alanına giren “facebook” yakında bizlere yeni özellik ile gelecek.Belki de bu satın alma olayı ile de bizleri kendine bağlayacak.
Daha önceleri bilindiği gibi sponsor ve reklam yoluyla gerçekleşen bu gibi faaliyetler artık sosyal medya devi için bu sorun ortadan kalkacak dibi.

Online mağaza konusuna yeni bir artı sağlayacak ve test aşamasına giren bu adım belkide yeni bir boyut kazandıracak.
Peki satın al bizlere ne gibi bir artı sağlayacak? Kullanıcı, daha doğrusu müşteri eskiden sponsor reklamlarına tıkladığınızda direk sizi web sitelerine yönlendirme gibi durum söz konusuydu.
Şirket,bunun yerine doğrudan facebook üzerinden alış veriş yapma imkanı sağlayacak bizlere.Şuan test aşamasında olan bu yenilik, kısa süre içinde bitirilip kullanıcıların hizmetine sunulması için bekleniyor.

Facebook, sosyal dev olarak nitelendirilen bu şirket doğal olarak akıllara soru ve endişe de getirmiyor değil.
Bunlardan birine gelirsek, ödeme şeklinin nasıl ve hangi durumlarda güvenli olacağıdır.Şirket bu endişiyi yaşan kullanıcılara şu açıklamayı yapmıştır: “Facebook ile paylaşılan kredi kartı ve hesap bilgileri, hiçbir şekilde diğer firma ve reklam verenlerle paylaşılmayacaktır. Ayrıca kullanıcılarımızın ileride yapacağı alışverişler için ödeme bilgilerini kayıt edip etmemeleri tamamen kendi tercihlerine bırakılacaktır.”

Facebook, güvelik ve gizlilik konusuna çok önem ve hassasiyet verdiği çok açık.

Hakkında Sezer Daştan

Sezer bir teknoloji dostu ve hayranıdır. Teknoloji ile haşir neşir olur. Uğraşırken büyük keyif alır ve zamanın nasıl geçtiğini anlamaz. Call of Duty'nin büyük hayranıdır. Aynı zamanda The Last OF Us manyağı bir kişiliktir. PC ve PS4 platformlarını kullanır