Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / DirectX 12 ufukta gözüktü mü?

DirectX 12 ufukta gözüktü mü?

Bütün işaretler GDC 2014’ü gösteriyor!

Yaklaşık 20 yıldır hayatımızdaki yerini almış bir teknoloji DirectX. Bugüne kadar toplamda 11 sürümü çıkmış olan bu teknolojinin pabucu AMD’nin yeni Mantle teknolojisiyle dama atılır mı acaba diyorduk ki, Microsoft yarıştan bu kadar kolay ayrılmayacağını belli etti.

DirectX 12’ye işaret eden çeşitli Twitter hesapları ve websiteleri şu anda tarih olarak 20 Mart, yer olarak ise GDC 2014’ü işaret ediyor. Bu söylentileri daha gerçekçi kılan ise 20 Mart’ta gerçekleşecek olan GDC’de gerçekten de Microsoft grafik departmanı başkanı Anuj Gosalia’ın başını çekeceği bazı sunumların yapılacak olması.

Bakalım Microsoft 20 yıllık geleneğini sürdürüp daha gelişmiş ve hızlı bir DirectX sürümüyle bu konudaki egemenliğini sürdürebilecek mi? Şüphelerimiz var, zira AMD’nin Mantle’ı gayet performanslı ve gelişmiş bir şekilde DirectX’i baskı altında tutmaya niyetli gözüküyor. Zafer iki devden hangisinin olacak, biz de en az sizin kadar merakla bekliyoruz…

Kaynak:
Merlin’ Kazanı Can Arabacı – 06.03.2014 10:32:00

Hakkında Nurullah

Bilgisayarın birçok alanında uzmanlaşmış, oyunlara olan ilgisi sayesinde bugüne değin bir çok çeviri projesinde liderlik yapmış ve emeği geçmiş, web tasarım ile uğraşan, Galatasaraylı bir oyun sever.