Anasayfa / Kategori / Oyun Haberleri / Detective Grimoire Steam’de Bugün Satışa Çıkıyor

Detective Grimoire Steam’de Bugün Satışa Çıkıyor

Firstmock

Bir cinayet ve onu soruşturan bir dedektif…

Özellikle 90’ların sonunda ve 2000’lerin başında çok kaliteli oyunlar yapılan “Point-and-Click Adventure ” türünde yapılmış Detective Grimoire’un aslında uzun ve ilginç bir geçmişi var. Aslında 2007 yılında Flash oyun olarak yapılmıştı ardından geliştiriciler bunu gerçek bir oyun olarak yapma kararı aldı. 2012 yılında Kickstarter kampanyası başlatıldı ve geçen sene mobil versiyon yapıldı.

Almak isteyenler için iTunes’ta 3,99$ ve Google Play’de 8,80₺’ye satılıyor. (Telefonunuza indirmek için tıklayın. iOSAndroid)

mzl.nzwlzfoc

Bugün oyun Steam’de satışa çıkıyor. (Steam’den almak için buraya tıklayın. ) Bu tür oyunlar gerçekten tatlı ve güzel bir tarzı var. Bulmacalar beyninizi çalıştırır ama bunların bu oyunda farklı bir çalışma mantığı var. Siz bir dedektifsiniz ve bulmacalar gizemleri çözmenize yardımcı olacak şekilde karşınıza çıkıyor.

Oyunun hikayesi ise ilginç şekilde başlıyor. Turistik bir bölgede bataklığın dibinde bulunmuş ve görünüşe göre ölü olan bir cesedin gizemine tanık oluyoruz. Ve bu olayı soruşturuyoruz.

Çevreyi keşfet, olayı canlandır, şüphelileri sorgula, bulmacaları çöz ve bataklığın sırrını ortaya çıkar !

 

Hakkında Alican Sağlam

Technogame'de yazar ve çevirmen... Tam bir teknoloji hastasıdır. Simulasyon oyunlarına modlar yapar. Teknoloji olsun da ne olursa olsun mantığında her şeyle ilgilenir.