Anasayfa / Kategori / Tanıtım ve İnceleme / Chrome Müzik Eklentisi: Streamus

Chrome Müzik Eklentisi: Streamus

İnternet her gün hayatımıza biraz daha yerleşiyor. Her işimizi ordan yapar olduk. İnternet bankacılığından tutun da türlü türlü sitelerden alışveriş yapmaya kadar her işimiz nerdeyse internette. Haberleri dahi internetten takip ediyoruz. Tabii ki bunların yanında artık müziğimizi de internetten dinliyoruz. Kabul edelim; kasetçiye gidip müzik cd’si doldurduğumuz, internetten şarkı indirdiğimiz günler geride kaldı. Albüm alıyoruz ancak onu da ya araba gibi evin dışında olduğumuz yerlerde dinlemek için ya da albüm saklama huyumuz varsa alıyoruz.

İnternetten müzik dinleyebileceğimiz Youtube, Fizy, Spotify gibi bir çok alternatif mevcut. Bu alternatifler içerisinde Youtube zirvede. Bir çoğumuz da çoğu zaman ordan müzik dinliyoruz. Fakat bazen reklamlar bizi bezdirebiliyor cidden. Nerdeyse her şarkının başında reklam çıkıyor. Hatta bazı şarkılarda birden fazla reklam mevcut ki bu da şarkının ortasında birden reklamın fırlayıp müzik zevkimizi bozması demek oluyor.

İşte bu konu üzerine kafa yorulmuş ve chrome eklentisi olarak bir uygulama geliştirilmiş. Uygulamanın adı streamus. Bu uygulama Youtube‘dan reklamsız müzik dinlememize olanak sağlıyor. Sadece bununla sınırlı kalmıyor,  kendi müzik listelerinizi hazırlayıp istediğiniz şarkıları o listelere kaydetmenize olanak sağlıyor. En büyük artısı ise Türkçe olması. Şahsen ben kullanmaya başladım ve çok memnun kaldım. Uygulamaya Chrome Web Mağazası üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizin için nasıl kullanacağınıza dair video çektim.

 

Hakkında Sadık Kılıç

Hacettepe'de okuyan, teknoloji meraklısı, oyun bağımlısı, Galatasaraylı Technogame.net yazarı. İletişim: sadikkilicc@gmail.com
 • http://www.klavyeizi.com/ vkopuzoglu

  Harika bir program olmuş yav haber için çok teşekkürler. O araya giren reklamlara az sövmüyordum. İlaç oldu resmen 😉 tanıtım içinse ayrıca teşekkürler.

  • Sadık Kılıç

   Rica ederim :)

 • Jeck Sperrow

  ben indiremedim network failed hatası veriyo sizdede öyle bişe oldu mu acaba

  • Sadık Kılıç

   Videoda gördüğün üzere ben herhangi bir problemle karşılaşmadım. Fakat sorunu çözebilmen adına google’a “Chrome web mağazası network failed hatası” yazıp aratmanı ve sorunla karşılaşıp çözen arkadaşların çözüm yollarını denemeni tavsiye ederim.

 • SouL Of The DeSeRT☪™

  Saolasın kardeş 😀 Program 10 numara. Şu an kullanıyorum sayende :) Teşekkürler Technogame :)

  • Sadık Kılıç

   Rica ederim :)