Çeviri Duyurusu

technogame-logo

 

Merhaba değerli takipçiler. Bildiğiniz gibi dün itibariyle elimizdeki son aktif çeviriyi tamamladık. Çoğu kişiden aldığımız mesajlara bir cevap olması nedeniyle bu konuyu açma gereği duyduk. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum ki, şuan çevirmek istediğimiz birçok oyun var, birçok projemiz var. Ancak şuan için bunları gerçekleştirecek yeterli sayıda çevirmenimiz yok. Bu yüzden çeviri yapmak için seçeceğimiz oyunların üzerinde fazlasıyla düşünüyoruz. Oyunları seçerken oyuncuların isteklerini ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak seçmeye çalışıyoruz. Dünkü çeviri bittikten sonra bugün bu konuda konuşarak karar almaya çalışıyoruz. Birden fazla oyunu çevirmeyi düşünüyoruz. Çevireceğimiz oyunlardan birinin kararını verdik. Diğerinin ya da diğerlerinin kararını da yakın zamanda verip, projeyi başlatacağız. Aslında bizlere en çok sıkıntı yaratan yamalardan biri olan The Wolf Among Us çevirisi hakkında uzunca düşündük. En sonunda seriyi yarıda kesmenin ve siz takipçileri yarı yolda bırakmanın doğru olmayacağı kararına varıp Episode 4 çevirisinin projesine başlayacağımızın haberini burada veriyorum. Hazır The Wolf Among Us’dan ve seri oyunlardan bahsetmişken, TellTale Games’in bir diğer oyunu ve bizimde daha önce çevirisini yaptığımı The Walking Dead Season 2 oyunununda, çıktığında çevirisini yapacağımızın haberini verelim. Yani bu seri oyunlarda sonuna kadar gidip, sizleri yarı yolda bırakmamaya çalışacağız.

 

Gelelim diğer olası çeviriler hakkında ipucu – haber vermeye. Aslında ipucuna gerek yok, düşündüğümüz tüm oyunların çeviri haberi inanıyorum ki tüm oyuncular tarafından sevinçle karşılanacak. Tam olarak ne zaman karar veririz bilmiyorum ama dediğim gibi hangisini seçersek seçelim herkes tarafından büyük ilgi göreceğini düşünüyoruz. Sadece hepsinin seçilmesinde artı ve eksiler var. Bunları daha iyi karşılaştırıp seçimimizi / seçimlerimizi yapacağız. O güne kadar takipte kalmanız dileğiyle.

 

Son olarak değinmek istediğim bir konu daha var. Bazı kişiler siteye destek olmak istiyor. Nasıl siteye destek olabiliriz sorusunun cevabını da buradan vereyim. Bunu yapmanın üç yolu var.

Bunlardan ilki, bildiğiniz gibi sitemiz gönüllü olarak çalışıyor. Hiçbir çevirmen, editör ya da site sahibinin siteden tek kuruş geliri yok. Aynı zamanda sitede reklam da verilmiyor. Yani siteden kazancımız hiç yok. Site masraflarıysa bugüne kadar tek bir kişi tarafından karşılanmış durumda. Her ne kadar bu işi severek, gönüllü olarak yapsak da gün gelecek masrafları karşılayamayacak duruma gelebiliriz. Bunun için takipçilerimizden duyarlılık istiyoruz. Bir kişi için fazla olabilecek bir ücret, bölündüğü zaman çok küçük bir miktara denk geliyor. Bu konuda yardımcı olmak isteyenler “BİZE DESTEK OLUN” kısmındaki hesap numaralarından ve Paypal üzerinden bağış yapabilir.

Diğeri ise daha fazla çeviri yapabilmemiz için bizlere destek olmak isteyenlere yönelik. Üstte de bahsettiğim gibi istediğimiz birçok oyun var fakat çevirebileceğimiz oyun sayısı kısıtlı kalıyor. Bu durumu atlatabilmek için siz takipçilerimizden çeviri yapabilecek, editörlük yapabilecek, grafik tasarım konusunda yardımcı olabilecek arkadaşları arıyoruz. Unutmayın ki, bilgi paylaştıkça güzeldir.

Başvuru yapmak için: Başvuru Formu

Son olarak maddi ya da gönüllü olarak yardımcı olamam ama bir on saniyemi ayırıp en azından gelişmenize yardımcı olabilirim diyenler için sosyal medya hesaplarımızı beğenmenizi – takip etmenizi rica ediyoruz. Özellikle Facebook ve Twitter hesaplarını takip etmeniz bile bizim için yeterli.

Facebook sayfamız: TechnoGame Facebook

Twitter hesabımız: TechnoGame Twitter

Şuan farkettim ki oldukça uzun bir yazı olmuş. Okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Herkese iyi oyunlar dilerim 🙂

Written by: Mert.A

Çevirmen, yazar, elektronik aşığı... Her türlü konuyu danışabileceğiniz mail adresim: iminus2l@gmail.com Twitter'dan takip etmek için: www.twitter.com/minus2l

TECHNOGAME

TechnoGame.net güzel Türkiyemize ve halkına hizmeti, kendine şiar edinmiş, yurdun dört bir yanından katılan gönüllü programcılar ve çevirmenler tarafından oluşturulmuş bir oyun yerelleştirme sitesidir.
TechnoGame'in amacı oyunseverlerin en kısa zamanda ve en kaliteli şekilde kendi dillerinde oyun oynamalarını ve bundan keyif almalarını sağlamaktır.

Twitter

Technogame E-Sports kuruluyor! Başvurmak için hemen tıkla: https://t.co/oyEjiUOJy9
The Walking Dead Michonne: Episode 1 In Too Deep oyununun Türkçe yaması yayınlandı! Yamayı indirmek için: https://t.co/ihGVoa1DXr

Bize Destek Olun