Anasayfa / Kategori / Haber-Teknoloji / Bayan Wikipedia kullanıcıları pek memnun değil gibi..

Bayan Wikipedia kullanıcıları pek memnun değil gibi..

Kadınlar Wikipedia’yı çekici bulmuyor..

only

Bir kaç web sitesi vardır ki kişinin özelliği ve sevdiği yöne hitap ettiği vardır. Mesela bir otomobille veya motorsiklet ile ilgili siteler
daha çok biz erkekler tarafından okunup ilgi görüyor. Moda,eğlence,magazin gibi kategorili olan siteler ise daha çok bayanlar tarafından ilgi görüp okunuyor.
Ancak buna benzemeyen cinsiyet gözetmeksizin yayın yapan siteler/kuruluşlar da var.
Örneğin Wikipedia.

Wikipedia’nın gösterdiği verilere göre,siteye katkı yapanların yalnızca %8,5’ini bayan kullanıcılar oluşturuyor.
Bayan yazarların çoğu da yaş olarak ileride olan insanlar.18-24 yaş ortalamasında genç yazarlar oranı oldukça az.

Bayanların Wikipedia’yı tercih etmesinin bir nedeni olabilir. Facebook,Instagram,Twitter gibi bayan çokluğu olan siteleri düşünürsek.Bunun sıkıcı olduğu kanaatine varabilir,bayanlar için artık sıkıcı olma gibi bir durum söz konusu olabilir.
Bu yüzden bayanlar,Wikipedia da farklılık istiyorlar ve çekici bulmuyorlar. O açıdan da Wikipedia da daha eğlenceli,keyifli bir ortam olarak vakit geçirmeyi istiyorlar.

Hakkında Sezer Daştan

Sezer bir teknoloji dostu ve hayranıdır. Teknoloji ile haşir neşir olur. Uğraşırken büyük keyif alır ve zamanın nasıl geçtiğini anlamaz. Call of Duty'nin büyük hayranıdır. Aynı zamanda The Last OF Us manyağı bir kişiliktir. PC ve PS4 platformlarını kullanır
  • Isa

    Wikipedia çok işimi görüyor. Ne zaman bir oyun veya film hakkında bilgi istersem arayıp buluyorum. Tüm ayrıntıları yazıyor.