Anasayfa / Basında Biz / Oyungezer’in Ekim ayı sayısında ekibimizle röportaj yapıldı

Oyungezer’in Ekim ayı sayısında ekibimizle röportaj yapıldı

Türkiye’nin önde gelen oyun dergilerinden olan Oyungezer, Ekim sayısında ekibimizin üyesi Aybars ile ekibimiz hakkında bir röportaj gerçekleştirdi. Türkçeleştirme Serüveni başlığı altında gerçekleşen röportajda, oyun yerelleştirmesi hakkında sorular soruldu.

fotoğraf 1

Röportajdaki bir noktaya değinmek istiyorum. Aybars arkadaşımızın röportajı verdiği sırada ekibimizde bazı sıkıntılar yaşandığı için ekibimizin dağıldığı yönünde bir söylemi olmuş. Ancak şu an öyle bir durum söz konusu değil. Technogame ekibi olarak ekibimizi yeniden yapılandırdık ve daha güçlü, hedeflerine ulaşma konusunda daha kararlı bir ekip olarak Türk oyun sektörü ve Türk oyuncuları için yeniden bir araya geldik. Projelerimize kaldığımız yerden son hız devam ediyoruz. Takipte kalın.

Hakkında Sadık Kılıç

Hacettepe'de okuyan, teknoloji meraklısı, oyun bağımlısı, Galatasaraylı Technogame.net yazarı. İletişim: sadikkilicc@gmail.com
 • http://www.klavyeizi.com/ vkopuzoglu

  Tekrar geri dönmenize sevindim başarılar Allah yardımcınız olsun

 • farcry4 fanatigi

  selamlar 10gunden fazla oldu fc4 turkce yamasının testı bıtmedi.. ne zaman bitecek bu test surecı bı bılgı verın..

 • Faruk Öztürk

  Hocam alınmayın ama daha bir Far Cry 4 yaması çıkarılamadı ben pek güçlü bir ekip ve ekip çalışması görmüyorum insanların oyunceviri.com dan tiksinme sebebi tam olarak bu,size kimse bu işi yapın demiyor ama,yapacağız diyor ve insanları sitenize davet ediyorsanız o işi verilen sürede bitirmenizi istiyorlar.Bitmeyince bu iş artık ne yaparsanız yapın bir önemi kalmıyor örnek verecek olursam banka,ekmek,tüp,postahane vb. kuyruklarda hergün beklediği için bu toplum beklemekten pek hoşlanmıyor bu yüzden fark yaratmak için ve üyelerinizin size bağlılığını kazanmak isterseniz şayet planlı bir ekip çalışmasıyla verilen sürede veya verilen sürenin öncesinde vaat ettiğiniz işi bitirirseniz herşeyin değiştiğini sizde göreceksiniz eminim.Lütfen bu söylediklerimi hakaret gibi kötü almayın bende hizmet sektörü içindeyim ve kendi yaptığım şeyi sizlere tavsiye ediyorum…

  • protego

   Far Cry4 yamasının çıkmamasını hadi geçelim. Yorumlara kapatılması bile saçmalık

   • Faruk Öztürk

    Aynen öyle hocam 2 aylık bir sürede bitmesi gerekirdi tercümanlar bile 3-4 ciltlik kitapları 1 ayda teslim ediyor onuda geçtim 45 dakikalık dizileri bir günde çevirip teslim ediyorlar iş büyük değil aslında ekip çalışması yok benim tespitim bu ben bu işi yapabilirim demiyorum ama yapabileceğinizi söylüyorsanız yapmalısınız bence sağlık olsun.Türk insanlarında organize çalışma mantığı hala gelişmedi öyle bir yapılandırma kurulmalı ki kendi kendine iş üretebilir bir organizasyon ama fazla iş alıp altında kalıyorlar halbuki iş sıralaması yapılsaydı çok daha az ama kaliteli takipçileri olurdu biz diyebilirdik ki technogame bu işi yapacaz dediyse yapar ama malesef diğer oyunçeviri sitelerininde bir farkı yok oyuncevirim.com whatch dogsu çeviricez dedi 1 yıl oldu anlatabildim umarım…

  • Aybars Sapan

   Şu an bitmiş olan ve yayınlanacak olan 2 adet, çalışmaları devam eden 2 tane daha resmi projemiz var. Far Cry 4 de mutlaka tamamlanacak. O konuda bir şüpheniz olmasın.

  • afbuyur gardaş

   sen hizmet sektöründen aldığın parayı bu çocuklara ver, bu çocukların gelecek ile ilgili endişeleri olmayacağı için okuluda bıraksınlar, bak bakalım senden daha mı iyi oluyorlar daha kötü mü. sürekli bekara karı boşuyorsunuz.

   • Faruk Öztürk

    bende bundan bahsediyorum işte gelecek endişesi güden biri proje almaz bu bir müteahhitin parası olmadan bina yapmak için proje çizdirmesine benzer arkadaşım ayrıca hizmet sektöründe müşteri memnuniyeti denen birşey vardır mademki okulları var ve böyle aldıkları her iş bataklık olacak o zaman almasınlar ayrıca gerçekten kaliteli bir işi erken sürede bitirseler biz hizmet sektöründe olanlar elimizden geleni yaparız arkadaşım bekara karı boşamak demek yersiz oldu yazdıklarımı tarafsız okumalısın ve ayrıca tüm arkadaşlarım okuyorlarsa planlı çalışmak denen şeyin ne olduğunu bilirler ve galiba önceki yazılarımı sen hariç herkes anlamış.